Film: A Decade of Courage/ Desetiletí odvahy - duchovní škola, která přežila deset let komunistických represí. (NTD Television)
A Decade of Courage/ Desetiletí odvahy - film o duchovní škole, která přežila deset let komunistických represí. (NTD Television)

Nezávislá televizní stanice New Tang Dynasty znepokojila čínskou vládu sérií čtyř dokumentů, která mapuje období deseti let tvrdého pronásledování, namířeného čínským režimem proti následovníkům čínské duchovní školy Falun Gong.

Obavy čínské vlády z vysílání nezávislé TV stanice vyústily do soudního sporu o přenos satelitního signálu prostřednictvím francouzské firmy Eutelsat, jemuž předcházelo vydání rezoluce Evropského parlamentu. Více o případu...

Čtyřdílný dokument umístila společnost NTD Television pro on-line přehrávání na svých stránkách. Název filmové stopáže A Decade of Courage (Desetiletí odvahy) je odvozen z období, které uplynulo od roku 1999, kdy započala ateistická komunistická strana takzvaný „boj proti zlým kultům". Tento termín čínské vlády zahrnuje všechny duchovní školy a organizace, které nejsou vládou schválené a povolené. V tomto období je v Číně právě na vzestupu duchovní škola Falun Gong, k níž se hlásí přes 70 milionů Číňanů z různých vrstev společnosti.

 

A Decade of Courage/ Desetiletí odvahy - film o duchovní škole, která přežila deset let komunistických represí. (NTD Television)
A Decade of Courage/ Desetiletí odvahy - film o duchovní škole, která přežila deset let komunistických represí. (NTD Television)

Desetiletí odvahy se tedy zaměřuje konkrétně na pronásledování Falun Gongu, které podle sesbíraných informací dosáhlo nebývalých rozměrů a stálo čínskou vládu nemalé sumy peněz a pracovních sil. Podle nezávislých zdrojů bylo v Číně vystavěno několik tisíc pracovních táborů, do nichž začaly být v celostátní kampani uvězňovány statisíce praktikujících Falun Gongu, disidentů a zástupců duchovních škol.

Příběh pronásledování víry v Číně je v současnosti stále aktuální už proto, že řada bývalých čínských státních představitelů již byla předvolána mezinárodní judikaturou k soudu v Argentině a ve Španělsku. Dotyční se mají hájit proti obvinění z genocidy, mučení a zločinů proti lidskosti. Více o soudních kauzách...

Někteří experti na Čínu prohlašují, že pronásledováním Falun Gongu si čínská vláda definitivně podříznula pověstnou „větev" pod vlastníma nohama. Praktikující Falun Gongu a asociace Falun Dafa v různých zemích podali proti čínským státníkům desítky soudních žalob a v široké míře médiím odhalili katastrofální stav lidských práv v Číně.

Čínští funkcionáři začínají v posledních letech přesouvat svoje fondy na zahraniční konta a skupovat v zahraničí nemovitosti. Údajně se komunistická klika připravuje na pád vlády a chystá si klidný odchod do „důchodu." Čtěte více...

DVD s dokumentem si lze také zakoupit na stránkách amazon.com

 Trailer dokumentu

 


Související články:

NTDTV natočila dokument o pronásledování Falun Gongu čínskou vládou

Za rudou zdí: CBC natočila dokument o pronásledování Falun Gongu v Číně

Film: Otřásání světem/ Shake The World - natočeno podle skutečných událostí