Nadporučík Andrew Wei sledující představení Shen Yun Performing Arts v Eisenhower Hall Theatre ve vojenské akademii Spojených států ve West Point. (Joshua Philipp/The Epoch Times)
Nadporučík Andrew Wei sledující představení Shen Yun Performing Arts v Eisenhower Hall Theatre ve vojenské akademii Spojených států ve West Point. (Joshua Philipp/The Epoch Times)

New York - Soubor Shen Yun Performing Arts měl letos svou první show 16. října ve Vojenské akademii Spojených států na West Pointu, kde předvedl umění klasického čínského tance v divadle Eisenhower Hall Theatre, jež patří k akademii.

„Bylo to skutečně zajímavé," řekl nadporučík Andrew Wei, student posledního ročníku školy. „Líbila se mi etnická různorodost, kterou tam měli, všechny ty různé národnostní skupiny, které se v show objevily."

Soubor Shen Yun Performing Arts, založený v New Yorku, si dal za cíl oživit starověkou čínskou kulturu a opírá se o 5 000 let čínských dějin.

Každý tanečník je vycvičený v klasickém čínském tanci, což zahrnuje obrovské množství pohybů, od jemných gest rukou až po salta a otočky v letu, ale umělci prošli i tréninkem čínského lidového tance a tanců dalších národnostních skupin, které v Číně žijí.

Představení obdrželo od diváků ve West Point vřelé přivítání s voláním o přídavky během show a se závěrečným potleskem vestoje.

„Ukazuje to (představení) etnickou rozmanitost," domnívá se nadporučík Wei a dodává, že představení má v sobě „hodně z čínské kultury, hlavně pro lidi, kteří se o ni zajímají. Byla to skutečně skvělá show."

 

"Něco takového jsem nikdy předtím neviděla"

 

Vojenská akademie West Point (Renee Luo/The Epoch Times)
Vojenská akademie West Point (Renee Luo/The Epoch Times)

Představení navštívil také Francis Dobbert, fyzioterapeut v důchodu, který přišel se svou manželkou a dcerou. „Myslím, že to bylo excelentní," prohlásil.

Soubor Shen Yun Performing Arts představuje tance, pěvecké sólisty a příběhy z různých čínských kultur. Každý tanec zahrnuje kaleidoskop různobarevných kostýmů, které jsou elegantní a jedinečné a které čerpají inspiraci z předlouhé čínské historie.

„Ukázali nám čínskou kulturu a krásné barvy, a ten zpěv, bylo prostě nádherné," zhodnotil představení pan Dobbert.

Dcera pana Dobberta, Kelly Vellano, se k tomu vyjádřila: „Bylo to prostě úžasné, ty barvy a krása a kultura, kterou máte možnost zažít. Něco takového jsem nikdy předtím neviděla."

Paní Vellano řekla, že na představení ji nejvíc dojala hudba. Shen Yun Performing Arts je doprovázen kompletním orchestrem, který kombinuje západní i čínské nástroje.

„Ta hudba mi vzala dech. Je těžké to vyjádřit slovy. Byl to impozantní zážitek." řekla paní Vellano.

Manželka pana Dobberta, Mary, zdravotní pečovatelka, dodala: „Bylo to nádherné, úžasné, neuvěřitelné. Neexistují slova, která by to zcela popsala."

Velká Epocha je mediálním sponzorem souboru Shen Yun Performing Arts. Pro více informací navštivte stránky Shen Yun Performing Arts

Article in English