Fotbalový útočník Václav Kadlec patří už ve svém mladém věku k nejvýraznějším talentům české kopané. Do reprezentačního zápasu mužů nastoupil ve svých osmnácti letech jako nejmladší Čech v historii a tento rekord zároveň korunoval gólem.

Datum a místo narození: 20. květen 1992, Praha, ČR

Výška: 181 cm

Post: útočník

Současné působiště: AC Sparta Praha (od roku 2008)

Předchozí působiště: Bohemians/Bohemians 1905 (1998-2008)

Klubová kariéra

Počátky fotbalové kariéry Václava Kadlece, jednoho z nejtalentovanějších fotbalistů současnosti, se zrodily ve vršovickém klubu Bohemians.

Už v jeho patnácti letech se o něj začaly zajímat evropské velkokluby, ale nakonec se rozhodl pro Spartu a už v šestnácti letech za ni odehrál první ligové zápasy. Václav má velmi dobrou techniku, „čich" na góly a mnohokrát dokázal skórovat v nejdůležitějších momentech (už v jeho první sezóně za Spartu 2008/2009 nastoupil na trávník dvanáctkrát, z toho dvakrát střílel na vítězství). Skalpy má už i z evropských ligových zápasů; první gól v Lize mistrů vstřelil v roce 2010 klubu Liepajas Metalurgs, v Evropské lize pak zajistil vítěznou branku proti Palermu.

Reprezentace

Co se týká reprezentačního působení, od patnácti let působil v sedmnáctce. V roce 2009, ve svých sedmnácti letech, už patřil pravidelně do výběru devatenáctky, s níž absolvoval kvalifikaci ME.

Za reprezentační Áčko nastoupil 12. října 2010 jako nejmladší člen týmu v historii ČR. V tomto zápase (proti Lichtenštejnsku) se mu podařilo vstřelit svůj první reprezentační gól.

Aktualizace 2.11.2010