Mediální gigant denně přehraje dvě miliardy klipů . (webtreats/ flickr)
Mediální gigant denně přehraje dvě miliardy klipů . (webtreats/ flickr)

Chad Hurley, generální ředitel YouTube, největšího webové portálu se streamovaným videem na světě, ohlásil, že po svém působení v čele společnosti, které trvalo od jejího založení v únoru roku 2005, se rozhodl přesunout do role poradce.

Hurley, jeden ze tří původních zakladatelů YouTube, prohlásil, že jeho přesun na jinou pozici v podstatě už nějakou dobu probíhá.

„Poslední dva roky vedl každodenní operace Salar Kamangar a já jsem v YouTube zastával spíše roli poradce," sděluje firemní prohlášení. YouTube je nyní plně ve vlastnictví společnosti Google.

Společnost potvrdila, že novým generálním ředitelem bude jmenován Salar Kamangar, jenž v současné době zastává funkci viceprezidenta pro produktový management. Společnost se netají tím, že Salar převezme za chod populární online video společnosti plnou zodpovědnost. Navzdory utajovaným údajům o ziskovosti YouTube potvrdili pracovníci ze seniorských pozic, že firma je v černých číslech.

Mediální gigant denně přehraje dvě miliardy klipů a díky přílivu reklam pod Kamangarovým dohledem den ode dne sílí. Objevily se ovšem spory se zákonem, jež vyústily až v to, že některá studia a televize obvinily YouTube z porušování autorských práv. Od té doby se YouTube snaží neautorizovaná videa, jež nesplňují copyright, odstraňovat.

„Naštěstí jsme našli Salara, jenž je jedním ze zakladatelů (Google) AdWords. On už vše zařídil," říká Hurley. „Pro mě je to rozhodně osobnost, která dokáže podnik uřídit."

Další dva původní zakladatelé YouTube - Steve Chen a Jawed Karim, se během doby, kdy v roce 2006 proběhla akvizice YouTube a Googlu, rozhodli zaměstnání změnit.

Ačkoliv Hurleyho kontrakt měl trvat jen 18 měsíců po převzetí, rozhodl se zůstat. V rozhovoru pro Financial Times již dříve uvedl: „Rozhodně jsem tu zůstal déle, než jsem kdy pomyslel a dost možná i mnohem déle, než očekával kdo jiný."

YouTube nese příliš mnoho “nebezpečných informací“