Xbox Kinect je herní ovladač, který umožňuje ovládat Xbox pohybem těla a hlasem. (popculturegeek.com)
Xbox Kinect je herní ovladač, který umožňuje ovládat Xbox pohybem těla a hlasem. (popculturegeek.com)
Herní ovladač Xbox Kinect, za nímž stojí Microsoft, zaznamenal velice slibný start. Jen dva dny poté, co byl 4. listopadu uveden do prodeje, byl totiž napříč Spojenými státy vyprodán.

Softwarový gigant si pro uvedení nové herní konzoly snad ani nemohl zvolit lepší čas. Xbox se totiž v tomto čtvrtletí stal vůbec nejpopulárnější herním ovladačem ve Spojených státech, a je tak dalším z řady úspěšných produktů, které pomáhají Microsoftu vytvářet ve třetím čtvrtletí zisk.

Xbox Kinect je herní ovladač, který umožňuje ovládat Xbox pohybem těla a hlasem. Záznamový senzor snímá pohyb a zvuk, a umožňuje tak hráčům stát se součástí virtuálního světa.

Krátce po úspěšném zahájení prodeje Microsoft oznámil, že do konce roku očekával prodeje v rozmezí od tří do pěti milionů kusů.

Dva měsíce před uvedením do prodeje spustil Microsoft masivní marketingovou kampaň, s jejíž pomocí představil Kinect několikamilionové skupině uživatelů XBoxu.

Tisková zpráva Microsoftu také uvádí, že firma při oficiálním představení Kinectu 3. listopadu zabrala celý newyorský Time Square, kde si lidé mohli vyzkoušet demoverze her s novou konzolí, setkat se s celebritami či se zúčastnit hromadné taneční sestavy.

Podle Microsoftu bude hned od začátku Kinect podporovat 17 speciálně vyvinutých videoher, z nichž čtyři vyrobil sám Microsoft.

I přes úspěch Kinectu však Microsoft o prvenství o nejoblíbenější herní zařízení stále ještě nemá postaráno.

Jen co se dostal na vrchol, začaly XBoxu šlapat na paty konkurenční konzole od Sony Playstation a Nintenda. Evropská studie, za níž stojí GameVision Europe a Kelkoo, favorizuje pro letošní Vánoce na pozici nejprodávanější konzole Sony Playstation 3 a Xbox se značnou ztrátou staví až na třetí pozici.

V posledním tiskovém prohlášení Microsoft zmiňuje, že „celosvětově je v domácnostech již na 45 milionů konzolí Xbox 360".

Article in English