Vítěz první ceny v kategorii Příroda a krajina, Huang Guangnan (Jone) z Číny a jeho Zázraky na náhorních plošinách. (Velká Epocha)
Vítěz první ceny v kategorii Příroda a krajina, Huang Guangnan (Jone) z Číny a jeho Zázraky na náhorních plošinách. (Velká Epocha)

NEW YORK - Výsledky třetího ročníku mezinárodní fotografické soutěže NTD jsou na světě. 4. prosince televize NTD slavnostně předávala ceny v Calumet Photographic Gallery na newyorském Manhattanu. Po dvouměsíčním rozhodování porotci vybrali 48 výherců z více než 6 000 účastníků. 88 vybraných fotografií bude vystaveno v galerii od 30. listopadu do 24. prosince.

Fotogalerii vítězných prací naleznete pod originálním článkem zde

V kategorii Zprávy a Světové události získal první cenu Guild Kahn z Thajska se svou fotografií „Afghánistán". Druhou cenu získal Henry Lam z Austrálie za fotografii „Drž mě pevně" a Wu Po-Hua z Tchaj-wanu za fotografii „Ohromná kniha".

V kategorii Společnost a humanita zvítězil Edward Dai z USA za svoji „Cestu naděje". Druhou cenu vyhrál „Býčí závod" od Huberta Januara z Indonesie a „Dívka na laně" od Hung Li-Ho z Tchaj-wanu.

První cena v kategorii Příroda a krajina putovala do Číny pro Huang Guangnana za „Divy náhorních plošin". O stříbrnou cenu se podělili Huang Guangnan se svým „Rančem Ruoergai v zimě" a Huang Yupei z Tchaj-wanu s „Chrámem Songzanlin".

Platforma pro talent

Prezident NTD pan Zhong Lee během ceremonie uvedl, že NTD odstartovala Čínskou mezinárodní fotografickou soutěž a ostatní soutěže, aby v New Yorku, centru umění a kultury, poskytla základnu pro obnovu a propagaci tradičních estetických konceptů a ukázala nové talenty z řad čínských fotografů.

Hlavní porotce soutěže Dai Bing míní, že letošní příspěvky jsou na vyšší úrovni než ty loňské. „Práce jsou stále čistší a jasnější. Motiv soutěže, kterým je vyjádřit světlo a přirozenost, přebírá stále více lidí," uvedl.

Ceremonie třetího ročníku Čínské mezinárodní fotografické soutěže proběhla 4. prosince v Calumet Photographic Gallery na Manhattanu v New Yorku. (Velká Epocha)
Ceremonie třetího ročníku Čínské mezinárodní fotografické soutěže proběhla 4. prosince v Calumet Photographic Gallery na Manhattanu v New Yorku. (Velká Epocha)

Vítěz kategorie Společnost a humanita Bill Xie uvedl, že soutěž propaguje krásu, přirozenost a tradice; kvality, které jsou dnes velmi vzácné. „Viděl jsem mnoho jiných fotografických prací," prohlásil. „Fotografové používají mnoho zvláštních technik, které nesou jistá negativní sdělení, aby byli jiní a nekonvenční."

Dai Bing říká: „Fotografie je krásou okamžiku. Perfektní práce lze dosáhnout, ale nedá se vynutit. Nejdůležitější aspekt je téma. Jako ve vítězné fotografii „Afghánistán" v kategorii Zprávy a světové události. Umělec zachytil scénu, kdy americký voják vyfukuje mýdlové bubliny s dítětem z Afghánistánu. Znázorněním humanity fotograf vyjádřil fakt, že všichni lidé hledají mír, a to je dojemné."

Martin Rothstein je nadšený fotograf a imigrační právník z New Yorku. Loňská soutěž na něj udělala dojem, a tak se zúčastnil letošní výstavy. Poté, co si detailně prohlédl všechny fotografie, poznal, jak říká, že tyto fotografické práce jsou velmi bohaté na [vnitřní] význam. Nesou poselství lidskosti a moudrosti.

Jeden z letošních sponzorů, John Dessreau, generální ředitel galerie Calumet, prohlásil, že galerie je velmi hrdá na to, že může vystavovat tak výborné práce. Mají totiž výjimečná témata a jsou vysoce umělecké.

Article in English