Skype hlásí, že se nemůže připojit. Chyba se objevila u milionů uživatelů. (printscreen)
Pokud jste tak jako já dnes odpoledne a večer chtěli kontaktovat své známé přes Skype nebo jim přes tuto populární službu poslat sms, máte smůlu. Skype totiž nefunguje a chyba věru není na vaší straně.

Firma prostřednictvím Twitteru ujistila své zákazníky, že na řešení pracuje a příčinu vyšetřuje, nicméně zatím netuší, co za problémem stojí. Ti, kdo program používají, se nemohou na svůj účet vůbec přihlásit. Skype hlásí, že se nemůže připojit.

„Někteří z vás možná mají problémy s přihlašováním se do Skypu. Vyšetřujeme to a omlouváme se za narušení vaší komunikace," uvedl Skype na svém Twitter účtu.

„Naši inženýři a operační tým pracují non-stop, aby dali věci zpět do normálu. Děkujeme za vaši pokračující trpělivost," uklidňuje dále společnost.

Program umožňuje bezplatné volání mezi všemi, kdo ho mají nainstalovaný, a řada uživatelů využívá i jeho předplacené služby jako volání do zahraničí nebo sms, které jsou často výrazně levnější než z mobilních přístrojů.

Uživatelé se mezitím obracejí k jiným službám, pomocí kterých mohou konverzovat se svými přáteli a blízkými, jako jsou Facebook a Twitter.

V době špičky má Skype kolem 23 milionů uživatelů, nicméně po dnešním výpadku nám hlásí naši spolupracovníci z New Yorku, že jim program hlásí jen 6,2 milionu připojených lidí.

Dodatek:
Skype se dostával zpět na svou bývalou funkčnost během dalšího dne, i když poněkud pomalu. Výkonný ředitel společnosti, Tony Bates, se uživatelům omluvil na videu zveřejněném na internetu, kde mimo jiné prohlásil, že platící zákazníci obdrží poukazy, ,,se kterými budou moci volat na libovolné pevné linky po světě po dobu přibližně třiceti minut."

Bates uvedl, že inženýři společnosti vyloučili cizí zavinění, tedy jakoukoli formu útoku. Skype pracuje s tzv. "superuzly", což jsou počítače jež program využívá k rozhodnutí o to, jak kontaktovat žádanou osobu. Ve středu došlo k tomu, že mnohé z těchto superuzlů ,,byly odstaveny offline kvůli problému v některých verzích Skype."