Nejlepší digitální zrcadlovka

Nikon D7000. (NIKON)
Nikon D7000. (NIKON)
Nikon D7000

Přestože je Nikon D7000 v oblasti digitálních zrcadlovek vlastně určena fotoamatérům, řadí se mezi špičku současné nabídky D-SLR a svou cenou dostává konkurenci na lopatky.

Fotoaparát má dva sloty na paměťové karty, podobně jako Nikon D3, místo karet CF však používá SD karty. To přijde vhod, protože se fotka může zapisovat na obě karty současně a snížíte tím riziko ztráty (nebo smazání nedopatřením) vašich snímků.

D7000 disponuje skvělým rozlišením 16,2 megapixelu a bleskurychlým autoostřením. Dokáže zachytit šest snímků za sekundu a autofocus má 39 ostřících bodů. Nový CMOS čip od Nikonu o formát DX (2/3 kinofilmového políčka) dokáže natáčet video ve FullHD rozlišení (1080p) a dokonce při něm používat funkci automatického ostření. Přesto je třeba podotknout, že funkce natáčení videa u zrcadlovek obecně stále ještě není totéž, co videokamera. Vývojáři zde budou muset ještě trochu zapracovat.

Cena 29 990,- Kč s DPH bez objektivu
34 990,- Kč s DPH s objektivem AF-S DX Zoom-NIKKOR 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR

Nejlepší kompaktní digitální fotoaparát

2010Canon PowerShot S95. (CANON)
Canon PowerShot S95. (CANON)
Canon PowerShot S95

Canon PowerShot S95 je výkonný foťák do kapsy s několika esy v rukávu, jenž potěší i nejednoho profesionála, který se nechce všude tahat se zrcadlovkou.

Desetimegapixelový čip s vysokou citlivostí dokáže zachytit přirozené, ostré snímky za téměř jakýchkoli podmínek. Jeho objektiv z dílny Canonu začíná na širokoúhlých 28 mm a pochlubí se 3,8x optickým zoomem a hlavně světelností f/2,0 na širokém konci. Je to také první kompakt od Canonu s technologií Hybrid IS na redukci otřesů při detailní makro fotografii.

Profíky na PowerShotu S95 potěší ovládací prstenec na přední straně přístroje, který poskytne přístup k manuálním funkcím. Nezapadne ani možnost ukládání do bezztrátového formátu RAW. Fotoaparát umí natáčet HD video v rozlišení 720p s 24 snímky za sekundu a stereo zvukem.

Cena: 9 490,- Kč s DPH

Nejlepší telefon

Motorola Droid X. (flickr.com/þä½'s)
Motorola Droid X. (flickr.com/þä½'s)
Motorola Droid X

Motorola Droid X je ukázkou operačního systému Android v tom nejlepším světle. Chytrý telefon má display o úhlopříčce 4,3 palce a 8megapixelový fotoaparát s možností natáčení HD videa. HD video ovšem umí také streamovat a sdílet.

Na rozdíl od Apple iPhonu – otevřený operační systém Android umožňuje téměř úplné přizpůsobení na míru, aniž by jej bylo třeba „odblokovat“. Android Market pak nabízí ke stažení přes 65 000 aplikací. Je ale třeba podotknout, že zde panuje jen malá kontrola kvality aplikací. Apple mezitím každou jednu aplikaci prohlíží, než ji pustí do oběhu. To sice znamená, že některé mohou mít nižší kvalitu, ale také otevřenější prostředí pro vývojáře.

Motorola Droid X má přeinstalovaný Adobe Flash, takže internetové video a hry nejsou problém. Uživatel si také může připojit telefon k počítači a „půjčit“ si jeho internetové připojení.Stinnou stránkou je, že jej v Evropě ještě žádný operátor nenabízí. Koupit se dá samozřejmě na internetu.

Cena cca 11 000,- Kč (559,- USD)


Nejlepší tablet

iPad od Apple. (flickr.com/Jinod)
iPad od Apple. (flickr.com/Jinod)
Apple iPad

Když byl v lednu 2010 Apple iPad odhalen, většina lidí nějak nevěděla, kam ho zařadit. Jeho přínos se ale již brzy ukáže – má všechny schopnosti prostého iPhonu, avšak o velikosti a síle malého notebooku.

iPad má multidotekový display o velikosti 9,7 palce, který, podobně, jako iPhone, reaguje na otáčení. Má také přístup k více než 140 000 aplikací v Apple App Store. Přibývá také aplikací navržených výhradně pro něj. Existují také komplexnější aplikace pro iPad, jako iWork - balík tvůrčích programů od Apple.

Jeho elektronická klávesnice téměř standardních rozměrů umožní psaní e-mailů, poznámek i dokumentů – a to vše v sedmdesátidekovém přístroji. Velký display je rovněž ideální ke sledování videí, prohlížení fotografií nebo čtení knížek.

Cena: od 12 do 20 tis. včetně DPH (podle paměti od 16 do 64 GB a podpory mobilní sítě 3G)

Nejlepší MP3 přehrávač

The Apple iPod Touch. (APPLE)
The Apple iPod Touch. (APPLE)
Apple iPod Touch

Apple iPod Touch si drží pozici nejlepšího MP3 přehrávače na trhu, a to především díky téměř nekonečnému přísunu nástrojů a her ke stažení na Apple App Store.

iPod Touch vypadá skoro stejně, jako iPhone, pouze bez funkce telefonu. Poslední verze má ale na čelní části kameru a mikrofon a umožňuje tak majitelům iPod Touch a iPhone 4 vzájemně komunikovat prostřednictvím nové aplikace FaceTime. Foťák umí nově nahrávat HD video.

Prohlížení internetu je na iPod Touch celkem snadné. Jednoduchými gesty prstů si přiblížíte text a bez potíží brouzdáte stránkou. Aby ale zůstal věrný svým MP3 kořenům, nabízí také kvalitní zvuk, rychlý přístup do iTunes a přístup na sociální síť Ping, kde jsou k nalezení stránky známých hvězd hudebního nebe a vůbec kohokoli, kdo si zde založí svůj profil.

Cena od cca 5 490,- do 9 900,- Kč s DPH (podle paměti od 8 do 64 GB)


Nejlepší notebook

Samsung QX410. (SAMSUNG)
Samsung QX410. (SAMSUNG)
Samsung QX410

Samsung QX410 je výkonný a elegantní. Brání jej hliníkové šasi, jeho multifunkční touchpad bez tlačítek se ovládá gesty prstů a pod klávesnicí tiká tolik megahertz, že by měl uspokojit i ty nejnáročnější uživatele. Je to odpověď na MacBook Pro ze světa PC.

Mezi další funkce se řadí hybridní grafický systém, kde se výkonná NVIDIA® OptimusTM automaticky přepíná s integrovanou grafikou od Intelu, aby ušetřila baterii cenné miliwatthodiny. V praxi to znamená, že při spuštění hry nebo HD videa naskočí výkonnější grafický čip a po jejich ukončení se přepne zpět na méně výkonný, ale šetřivější.

Výrobce udává výdrž baterie sedm hodin a do vínku dává procesor Intel® CoreTM i5, 4GB DDR3 RAM a 640GB pevný disk. Předinstalovaný operační systém je Windows® 7 Home Premium 64bit a 14palcový LED display poskytne rozlišení 1366 x 768 bodů.

Cena: 899,- USD (cca 18 000,- Kč)


Čtěte také: