Tablet BlackBerry PlayBook byl představen v září v San Francisku. (Screenshot/Youtube.com)
Tablet BlackBerry PlayBook byl představen v září v San Francisku. (Screenshot/Youtube.com)

Tablet BlackBerry PlayBook, zařízení, jemuž se přezdívá „BlackPad" a které představuje vpád společnosti RIM na trh s tablety, přijde na trh v únoru nebo v březnu příštího roku - viceprezident RIM pro vztahy s investory, Edel Ebbs, to zmínil minulý týden v konferenčním hovoru.

„PlayBook by se měl ve Spojených státech začít prodávat v prvním čtvrtletí roku 2011 a na další mezinárodní trhy se rozšíří poté," prozradil Ebbs. Přepis konferenčního hovoru je k dispozici na SeekingAlpha.com.

Společnost RIM své tablety BlackBerry PlayBook spolu s BlackBerry Tablet OS představila v září s tím, že k dispozici budou „počátkem roku 2011", jak uvádí CNNET.com.

Zpočátku bude mít BlackBerry PlayBook pouze Wi-Fi a k tomu „rychlý, výkonný dual-core procesor a plnou podporu pro HTML5, JavaScript, WebWorks, Flash a Adobe AIR," řekl během konferenčního hovoru Jim Balsillie, zástupce ředitele společnosti RIM, a dodal, že „PlayBook nově definuje, co by tablety měly dělat".

Podle technického blogu Engadget bude BlackBerry PlayBook osazen 7palcovou multi-dotykovou obrazovkou s rozlišením 1024 × 600, 1GHz procesorem, 1GB RAM a dvěma fotoaparáty (3MP vepředu a 5MP vzadu, jež budou navíc zvládat i video).

Podle ComputerWorld, který čerpal ze zprávy Strategy Analytics, se RIM s tabletem pod hlavičkou „BlackBerry" snaží proniknout na trh coby spíše podnikatelsky orientované zařízení (zatímco Apple iPad je zaměřen spíše na trávení volného času), a věří, že se jí podaří ukrojit část z 95procentního podílu, který na americkém trhu s tablety drží společnost Apple.

Ohlášení BlackBerry PlayBook

Article in English