Letos půjde do výroby obří 3D televize s úhlopříčkou 92 palců z dílny Mitsubishi. (Ilustr. foto: Jürgen Zahrl/viZZZual.com/Flickr.com)
Letos půjde do výroby obří 3D televize s úhlopříčkou 92 palců z dílny Mitsubishi. (Ilustr. foto: Jürgen Zahrl/viZZZual.com/Flickr.com)

Letos půjde do výroby obří 3D televize s úhlopříčkou 92 palců, oznámila divize elektroniky společnosti Mitsubishi v USA. Obrazovka od rohu k rohu přes 230 centimetrů má poskytnou komfort 3D kina ve vašem obýváku.

3D Home Cinema HDTV (model WD-92840) nebude LCD televize a ani plazmová. Bude používat zadní projekci technologie DLP, podobnou, jaká se používá ve 3D kinech.

„Na velikosti záleží," říká v prohlášení Frank DeMartin, viceprezident pro marketing v Mitsubishi Digital Electronics America.

Japonský konglomerát sází na to, že 3D televize bude příštím velkým trendem a zároveň spoléhá na tradiční oblibu zákazníků u rozměrných obrazovek.

„3D TV je formálně tu a prodej přístrojů [3D televizí] v roce 2010 to jistě podtrhuje. 3D ovládlo statistiky prodeje vstupenek a spotřebitelé se hrnuli do kinosálů, aby se nechali unést zcela strhujícím zážitkem, který velké 3D plátno poskytuje," uvádí v prohlášení Max Wasinger, výkonný viceprezident pro prodej a marketing Mitsubishi Digital Electronics America.

„V Mitsubishi je naším záměrem kopírovat 3D zážitek z kinosálu doma a naše široká nabídka velmi velkých 3D Home Cinema a 3D LaserVue televizí dělá právě to."

Mitsubishi má svou mamutí 3D televizi předvést na Přehlídce spotřební elektroniky (Consumer Electronics Show - CES) 2011, která probíhá ode dneška (6. ledna) do 9. ledna v Las Vegas, USA.

Article in English