Vladivojna La Chia je česká zpěvačka, textařka, hudební skladatelka a výtvarnice. Známou se stala jako členka ostravské kapely Banana, v roce 2009 nazpívala sólové album Tajemství Lotopu. (Velká Epocha)
Soundtrack k filmu Nevinnost. (vladivojna.com)

Z další spolupráce režiséra Jana Hřebejka a scénáristy Petra Jarchovského vznikl nový dramatický snímek nazvaný Nevinnost, který doprovodila hudba ostravské zpěvačky, textařky a výtvarnice Vladivojny La Chii.

Jan Hřebejk si Vladivojnu vybral po poslechu jejího nového alba Tajemství Lotopu, aby složila hravou hudbu, která obsáhne nejenom rozličné dívčí i ženské nálady, ale rovněž skrytá tajemství a dramatické zvraty. „Režisér Hřebejk věděl po poslechu Tajemství Lotopu že zvládnu různé instrumentální věci a nálady. Chtěl něco ženského a emotivního, proto mě oslovil," říká La Chia.

Vladivojna prošla skrze bránu punkových kapel až do sféry vážné hudby, což jí umožnil silný hudební talent a profesionální vedení, bez nějž by se podle jejích slov nemohla její hudební kariéra odehrát.

 

Vladivojna La Chia je česká zpěvačka, textařka, hudební skladatelka a výtvarnice. Známou se stala jako členka ostravské kapely Banana, v roce 2009 nazpívala sólové album Tajemství Lotopu. (vladivojna.com
Vladivojna La Chia je česká zpěvačka, textařka, hudební skladatelka a výtvarnice. Známou se stala jako členka ostravské kapely Banana, v roce 2009 nazpívala sólové album Tajemství Lotopu. (vladivojna.com)

„Když jsem tvořila hudbu k filmu Nevinnost napojila jsem se hlavně na postavu Lídy (Aňa Geislerová), která mě inspirovala. Při tvorbě je hlavně hodně důležitý režisér, který vás může nasměrovat. Inspirovalo mě nasazení s jakým o filmu pan Hřebejk vyprávěl, představila jsem si při tom různé motivy a také kompozice... Je to o tom napojit se na ten film a není to o exhibici, jako při živém vystoupení," říká La Chia.

Album obsahuje nejenom písně, které zaznívají ve snímku Nevinnost, ale také řada dalších skladeb, neboť jich La Chia při práci na filmové hudební složce vytvořila okolo tří desítek. „Jan Hřebejk se snažil, aby písně, které budou ve filmu znít byly, co nejblíže původnímu demu, abych to moc nepředělávala," říká La Chia.

Pod závěrečnými titulky nechal Jan Hřebejk zaznít píseň V kině, kterou Vladivojna La Chia napsala asi ve třinácti letech, čož jednak zajímavě dokreslilo atmosféru snímku, a také přidalo do příběhu něco jedinečného, podobně jako pubertální básně Aňi Geislerové, jež v Nevinnosti zaznívají.


 

Přehled stop ze soundtracku - Nevinnost

Medena
To Ne I
Klaunská
Past
Ariadna 2
Svědomí
Slow
Do re mi fo
Sad Trumpe
BV Trumpe
Nevinnost
Sad Man
Ariadna 6
Samba Hanba
She is Crazy
Panenství
Svědomí (vocs)
Tony
Štěstí
To Ne II
V kině

První tři ukázky ze soundtracku

 

Související články:

Recenze na film: Nevinnost - když sejete vítr, může se vám brzy stát, že sklidíte bouři

Filmové novinky: Hřebejk a Jarchovský uvádějí do kin Nevinnost

Domovské stránky vladivojna.com