Létající dívka v ruském lese

Létající holčička z Ruska? (screenshot YouTube)
Létající holčička z Ruska? (screenshot YouTube)

Velikou pozornost vyvolalo na internetu video, zachycující v lesích levitující dívku. Záznam byl pravděpodobně pořízen v Rusku.

Video s názvem „Flying girl in Russian wood" nahrál na YouTube dne 2. března 2009 uživatel Jevgenij2000. V okamžiku vzniku tohoto článku už mělo na kontě téměř 300 000 zhlédnutí, z nichž většina pocházela z období po 4. lednu roku 2011.

„Video jsem pořídil, když jsem byl se svým psem na procházce lesem. Nedovedu si vysvětlit, co se tam tehdy stalo," píše Jevgenij2000 v komentáři pod videem.

Video, které trvá 44 sekund, nejprve ukazuje autora, jak nechává aportovat svého psa. Pak se napravo objeví malá holčička vznášející se ve vodorovné poloze vzduchem, s horní části těla levitující o něco výše. Žena stojící na zemi v její blízkosti dívku pozoruje.

 

 

 

Historie levitace

Pokud se podíváme hlouběji do historie nalezneme zmínky o levitaci již v prastarých východních knihách škol buddhismu nebo taoismu, které o této nadpřirozené schopnosti hovoří jako o „vznášení se za bílého dne“.

Fenomén vznášení se za bílého dne předváděl ve své době také Daniel Dunglas Home, jenž proslul jako nejslavnější médium všech dob. Existuje rovněž řada zpráv o levitaci indických jogínů i postav z historie křesťanství, kteří byly prohlášeni za „svaté“.

V současné době předvádějí na západě levitaci zejména zástupci škol magie, mezi něž patří například David Copperfield, který předvedl levitaci před televizními kamerami, když se vznesl několik metrů na pódium a navíc s jednou z divaček v rukou. Poté ještě pro zatvrzelé pochybovače, kteří si mysleli, že je zavěšen na neviditelných drátech, vstoupil do skleněného kvádru, uzavřeného ze všech stran a v něm předvedl opět tento fenomén – vznášel se před miliony diváků za bílého dne.


 

Levitace pomocí magnetické síly

 

David Copperfield se vznáší nad pódiem

 

 

 

Article in English