Hráč Richard Lintner (uprostred) a hráči Nemecka Patrick Rumer a Frank Hoerdeler počas hokejového turnaja Slovakia Cup 2011 medzi mužstvami Slovensko - Nemecko. Bratislava, 11. februrár 2011. (SITA)
Slovenskí hokejoví reprezentanti zvíťazili v semifinálovom stretnutí na turnaji Slovakia Cup 2011 na bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu nad Nemeckom 4:1 a postúpili tak do sobotňajšieho finále, v ktorom sa o 17:00h stretnú s mužstvom  Švajčiarska.

piatok 11. 02.
SEMIFINÁLE
Slovensko - Nemecko 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
Góly: 33. Surový (Rudolf Huna, Ölvecký), 37. Stehlík (Rudolf Huna, Vydarený), 42. Lintner (Mikúš, Marcel Hossa), 44. Zedník (Baranka, Stümpel) - 38.Mauer (Hager, Flaake).
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, D. Konc - M. Novák, J. Tvrdoň, 2000 divákov

Zostavy

Slovensko: Hamerlík - Podhradský, Baranka, Lintner, Mezei, Vydarený, Stehlík, Dej - Zedník, Stümpel, Demitra - Nagy, Mikúš, Marcel Hossa - Radivojevič, Cibák, Bartečko - Rudolf Huna, Ölvecký, Surový
Nemecko: Zepp - Krueger, Braun, Reul, Hörder, Fischer, Dietrich, Kohl, Müller - Tripp, Pietta, P. Gogulla - Reimer, Weiss, Buchwieser - Mauer, Hager, Flaake - Danner, Kink, Plachta

Priebeh

V prvej tretine i napriek príležitostiam Slováci ešte neskórovali. Prvý a najkrajší gól v stretnutí padol v 33. minúte, keď Tomáš Surový dostal presnú prihrávku od mantinelu od Rudolfa Hunu a krásne  trafil  pravý vinkel Zeppovej bránky.

O 4 minúty neskôr viedlo Slovensko 2:0, keď do útočnej modrej pohotovo nakorčuloval obranca Richard Stehlík a strelou švihom prekonal nemeckého brankára Roba Zeppa. Gólu  predchádzalo prepadnutie dvoch Nemcov v obranom pásme Slovenska.Rozdiel dvoch gólov po minúte hry už neplatil, Nemcom sa podarilo znížiť Zásluhou Franka Mauera. Gól padol po chybe v striedaní na slovenskej strane.

V 42. minúte zvýšil opäť na rozdiel dvoch gólov obranca Richard Lintner, ktorého nečakaná strela švihom od pravého mantinelu skončila na prekvapenie všetkých za chrbtom nemeckého brankára. V 44. minúte pri presilovej hre a tlaku Slovákov sa nastrelený puk na bránku od nohy Richarda Zedníka dostal k nemeckému obrancovi Constantinovi  Braunovi , ktorý v snahe zabrániť gólu, si napokon strelil vlastný gól.

Do konca stretnutia už gól nepadol, Slováci zvíťazili nad Nemeckom na  Slovakia Cupe 2011 4:1 a v Sobotu 12. 02. nastúpia proti Švajčiarsku, ktoré zdolalo Bielorusov 3:1.

Povedali po zápase

Glen Hanlon (tréner SR): "V ofenzíve sme predviedli zatiaľ najlepší výkon v tejto sezóne. Ukázala sa naša skúsenosť, ktorá prevýšila mladícku dravosť v tíme súpera. Musíme ešte zlepšiť najmä efektivu premieňania šancí, pretože na gól potrebujeme 5 až 6 šancí."

Uwe Krupp (tréner Nemecka): "Gratulujem Glenovi a celému slovenskému tímu k víťazstvu. Slováci majú veľmi silný tím, kým my sme nastúpili s mladým výberom. V prvej tretine sme hrali dobre, potom sa prejavila väčšia skúsenosť Slovákov. Súper si triumf plne zaslúžil. Prajem Slovensku veľa šťastia vo finále. Som veľmi rád, že sa môžeme zúčastniť na tomto podujatí, z pohľadu mojej trénerskej kariéry ide o jeden z najlepších turnajov."