PlayStation v telefonu: Xperia PLAY. (Se svolením Sony Ericsson)
PlayStation v telefonu: Xperia PLAY. (Se svolením Sony Ericsson)
PlayStation i ve vašem telefonu? Sony Ericsson o víkendu představil Xperia PLAY, mobilní telefon na hraní her, který pohání OS Google Android. Telefon se vyznačuje nejen možností rozjet PlayStation hry, ale také podobným stylem tlačítek, které má PlayStation.

Xperia disponuje 4palcovým dotykovým displejem a také ovládacími prvky, kopírujícími ikonické symboly PlayStationu – tlačítka se symboly kolečka, kříže, čtverce a trojúhelníku. Telefon pohání 1 GHz procesor Snapdragon s 60fps grafikou. Nabízí též 5,1megapixelový fotoaparát.

Telefon je prvním mobilním zařízením, které bylo certifikováno samotným PlayStationem. Umožní tak přístup k PlayStation Suite, a bude na něm možné hrát hry od celé řady herních tvůrců, jako jsou Electronic Arts, Gameloft, PopCap nebo Sony Computer Entertainment.

To znamená, že uživatelé budou moci na PlayStation telefonu - který bude ve Spojených státech běžet na síti Verizon Wireless - hrát mezi telefonáty hry, jako The Sims 3 a FIFA 10 od EA SPORTS.

„Xperia PLAY navždy změní způsob, jakým lidé smýšlejí o smartphonech a o mobilních hrách," prohlásil Rikko Sakaguchi, výkonný viceprezident a generální ředitel tvorby u společnosti Sony Ericsson.

Mezi dalšími herními tituly, které bude možné na telefonu Xperia PLAY PlayStation hrát, patří bestsellery Guitar Hero, Splinter Cell nebo Assassins Creed.

„Letos na jaře lze očekávat spoustu lidí se sklopenou hlavou a s našponovanými palci," prohlásil Peter Farmer, vedoucí marketingu pro severoamerickou divizi společnosti Sony Ericsson.

„Xperia PLAY v kombinaci se silou sítě Verizon nabízí vše, co v telefonu mít potřebujete a taky to, co tam mít chcete - nejvyšší herní zážitek."

Kromě hraní a volání telefon umožňuje také přehrávání hudby, připojení k Wi-Fi, a poskytuje rovněž přístup k Androidovým aplikacím, jako jsou Google Maps a Google Sync.

Co se technické specifikace týče, váží 175 g, je dodáván s 8 GB microSD, přičemž je možné paměť navýšit na 32 GB. Pro hraní 3D her nabízí Xperia display FWVGA s rozlišením 480 x 854 bodů.

Podle tiskové zprávy Verizon Wireless bude Xperia PLAY k dispozici v černé a v bílé a prodávat se začne letos na jaře.

Čtěte také: