Cate Blanchettová na Berlínském filmovém festivalu v roce 2007 (Wikimedia Commons)
SYDNEY-Oscarová herečka Cate Blanchettová a její manžel, dramatik a režisér Andrew Upton, vzali 20. února své děti na odpolední představení souboru Shen Yun Performing Arts v Capitol Theatre v australském Sydney.

Newyorský Shen Yun je přední světový soubor klasického čínského tance a hudby, který usiluje o oživení a vzkříšení pětitisícileté čínské kultury včetně jejích duchovních hodnot.

Upton a Blanchettová, kteří jsou oba uměleckými režiséry Sydney Theatre Company, shlédli Shen Yun se svými třemi syny, Dashiellem, Romanem a Ignatiusem.

Byl to pro nás a naše děti báječný zážitek," prohlásila Blanchettová. „Úroveň obratnosti, ale také síla vyobrazení a příběhů byly udivující."

A také to samozřejmě bylo nesmírně krásné," dodala.

Po vystoupení se Blanchettová a Upton setkali se členy souboru Shen Yun Performing Arts.

Cate Blanchettová byla pětkrát nominována na Cenu americké filmové akademie. Oscara vyhrála za nejlepší vedlejší roli ve filmu Letec. Nominována byla rovněž za ztvárnění královny Alžběty I ve stejnojmenném filmu. Vidět ji můžete i ve slavné trilogii Pán prstenů, kde si zahrála krásnou elfku Galadriel.
 
Andrew Upton píše adaptace pro Sydney Theatre Company a londýnský Royal National Theatre. Rovněž píše, režíruje a produkuje filmy pro vlastní produkční společnost Dirty Films.
 
Soubor budete moci shlédnout i v ČR, a to 15. a 16. března v Janáčkově divadle v Brně. Pro více informací navštivte stránky Shen Yun Performing Arts.