Nexus One (vlevo) a S Nexus jsou v současné době jedinými telefony, na nichž lze Android aktualizovat na verzi 2.3.3. (Foto: Google)
Nexus One (vlevo) a S Nexus jsou v současné době jedinými telefony, na nichž lze Android aktualizovat na verzi 2.3.3. (Foto: Google)

23. února Google na Twitteru oznámil, že začne vypouštět svůj mobilní operační systém Android ve verzi 2.3.3. Verze s kódovým označením „gingerbread" je v současné době a na několik příštích týdnů k sehnání pouze pro smartphony Nexus One a Nexus S.

Pro Nexus S není aktualizace nikterak dramatickým skokem, protože koncem loňského roku na něm byla uvedena verze 2.3, o to významnější změnu však představuje pro handset Nexus One, který počátkem roku 2010 odstartoval s verzí 2.1.

Mezi změnami najdeme například lepší podporu Near Field Communication (NFC), opravu chybky, která řeší zdánlivě náhodné restartování Nexusu S a změny ve způsobu uložení facebookových kontaktů v telefonu.

Dříve bylo ukládání facebookových kontaktů řešeno speciální metodou, která obcházela klasický androidový programový interface. Cílem bylo integrovat facebookové kontakty s těmi na Googleu.

Podle Engadget Google prohlásil: „Jsme přesvědčeni, že je velice důležité, aby uživatelé byli schopni mít kontrolu nad svými údaji. Proto v novém volně šiřitelném updatu pro Nexus S počítáme s malou změnou, která změní způsob, jakým se budou facebookové kontakty na telefonu objevovat."

„Uživatelé Nexus S, kteří stáhli facebookovou aplikaci z Android Market, již nebudou mít facebookové kontakty zdánlivě propojeny s těmi z Androidu. Zdánlivá integrace způsobovala mylnou představu, že se data dají přenášet, ačkoli ve skutečnosti se kontakty ze zařízení nedají exportovat. Facebookové kontakty se budou i nadále zobrazovat v aplikaci Facebook."

Tato změna z telefonu facebookové kontakty v podstatě odstraní, ty ovšem i nadále zůstanou přístupné prostřednictvím aplikace Facebook. Změna se v současné době týká pouze Nexusu S.

Article in English