iPad 2 bude k dostání v bílém a černém provedení. (Foto: AP/SITA)
iPad 2 bude k dostání v bílém a černém provedení. (Foto: AP/SITA)

2. března počítačový gigant Apple představil nový iPad 2 v sanfranciském Yerba Buena Center for the Arts.

Nový tablet iPad 2 je lehčí o 90 gramů a také o třetinu tenčí než jeho předchozí verze. S 8,8 milimetry na tloušťku je tedy dokonce subtilnější, než iPhone 4. Disponuje fotoaparátem na přední i zadní straně přístroje a dokáže natáčet HD video v kvalitě 720p.

V útrobách iPadu 2 se skrývá nový dvoujádrový procesor A5, který by měl mít až dvakrát vyšší výpočetní výkon a údajně až 9krát rychlejší grafiku. Zachovává přitom stejný příkon jako čip předchozí, tudíž 10hodinová výdrž baterie by měla zůstat beze změn.

Šeptanda o novém displeji se ale ukázala mylnou. Pořád jde o stejný 9,7palcový vícedotykový panel s rozlišením 1024 na 768 pixelů.

Navzdory zdravotní dovolené představil novinku, jako již tradičně, výkonný ředitel Apple Inc. Steve Jobs. Kromě iPadu 2 přišla řeč i na nový operační systém iOS 4.3 pro iPhone, iPad a iPod Touch (3. a 4. generaci).

iPad 2 se na pultech v USA objeví již 11. března s cenou 499 USD za nejlevnější verzi (16GB paměti bez 3G modemu). Do Evropy pak dorazí 25. března.

Article in English