Talentovaná umělkyně obdivuje Shen Yun. (NTD Television)
Talentovaná umělkyně obdivuje Shen Yun. (NTD Television)

Adéla Judasová, mladá nadějná choreografka a studentka klasického tance Janáčkovy konzervatoře v Ostravě, zhlédla premiérové představení souboru Shen Yun Performing Arts v Janáčkově divadle v Brně.

Nositelka několika mezinárodních významných ocenění za choreografii a balet neváhala vážit cestu z německého Hamburku, kde byla na pracovní cestě.

„Mně se představení velmi líbilo, protože je v tom obrovská síla, snoubí se tam všechny věci, je tam hudba, tanec, zpěv, vizuálně nádherné, pro mě je to jedinečný zážitek, jsem prostě velmi nadšená," říká Adéla Judasová.

Adéla obdivovala především originalitu a špičkové výkony tanečníků. „Pro mě ten mužský tanec byl opravdu jedinečný, protože u nás se to moc vlastně netraduje, většinou tančí ženy nebo páry, ale mužské tance nemáme, takže tady ta akrobacie, je v tom krása, síla, protože tam je 18 krásných chlapů, stejně skáčou, jsou brilantní, jsou stejní a jsou prostě fantastičtí," říká paní Judasová.

A co by Adéla vzkázala svým kolegům a přátelům? „Určitě doporučím představení, aby okamžitě využili první příležitost, sedli na vlak a jeli se podívat, protože je to zase něco jiného, je to úplně jiný styl, než se dělá tady ve střední Evropě, a myslím, že by to měli všichni vidět," říká paní Judasová.

 

Video poskytla nezávislá televizní stanice NTD Television