Manažer kadeřnického salonu Franck Provost

Jiří Pezlar, manažer mezinárodního kadeřnického salónu Franck Provost, přišel na představení Shen Yun se svojí ženou. (Andy Yang/Sound of Hope Radio)
Jiří Pezlar, manažer mezinárodního kadeřnického salónu Franck Provost, přišel na představení Shen Yun se svojí ženou. (Wang Jingwen/Sound of Hope Radio)

Jiří Pezlar, manažer luxusního kadeřnického salonu Franck Provost, navštívil se svou ženou paní Bílkovou premiéru vystoupení souboru Shen Yun Performing Arts 15. března v brněnském Janáčkově divadle. Bezprostředně po představení se podělil o své dojmy z představení.

„Vynikající...Bylo to velmi pěkné, velmi působivé," prohlásil. „Je vidět, že tito čínští umělci mají co dát druhým."

S čínskou kulturou se setkal již dříve a na Shen Yun jej zaujala například „kreativnost národních tanců". „Ta byla velmi působivá," poznamenal.

Jeho paní se zase vryly do paměti mužské tance, „které měly velmi náročné prvky". „Ale všichni tanečníci vydali maximum a jsou tam vidět ty hodiny tréninku," dodala.

Pan Pezlar se vyjádřil i k faktu, že soupebor v současné době nemůže vystupovat v pevninské Číně.

„Znám situaci v Číně a je to tam velmi špatné," zmínil se. „Bylo by skvělé, kdyby se změnila celá politická situace v Číně, a věřím, že se to jednoho dne povede," doplnila paní Bílková.

 

Bývalá tanečnice a manžel hotelier
Eva Bego, bývalá tanečnice, kterou jsme mohli loni vidět v pořadu Prostřeno na TV Prima, přišla na představení s manželem Denisem. (Andy Yang/Sound of Hope Radio)
Eva Bego, bývalá tanečnice, kterou jsme mohli loni vidět v pořadu Prostřeno na TV Prima, přišla na představení s manželem Denisem. (Wang Jingwen/Sound of Hope Radio)

Bý‎valá tanečnice Eva Bego zhlédla představení s man‍želem Denisem, vlastníkem hotelu a restaurace. A jaké byly její pocity? „Moc se mi to líbilo. Mám moc ráda takové živé představení a v tom pojetí tance je to nejlepší, protože pocity se nejlépe vyjádří tancem. Takže pro mě to bylo super."

Co se tance týče, paní Bego mohla hovořit z vlastní zkušenosti: „Vím, co zabere úsilí se tanec naučit, takže se skláním před dovedností tanečníků tohoto souboru."

Nejvíce asi na vystoupení ocenila „proniknutí do čínského ‍života, čínské kultury a historie této země".

„Stojí za to alespoň jednou to vidět," uzavřel její mu‍ž.

 

Na reportáži se podílela Wang Jingwen, rádio Sound of Hope

 

Pokračování: Reakce publika - část 2.