Její výsost princezna z Kentu byla jednou z význačných osobností na premiéře této sezóny Shen Yun Performing Arts v Londýnském koloseu. (Huw Greenwood/SOH Radio Network)
Její Výsost princezna z Kentu byla jednou z význačných osobností na premiéře této sezóny Shen Yun Performing Arts v Londýnském Coliseu. (Huw Greenwood/SOH Radio Network)

LONDÝN - Její královská Výsost princezna z Kentu byla jednou z význačných osobností na premiéře představení Shen Yun Performing Arts v prestižním operním domě London Coliseum, jež se konalo 5. dubna.

Princezna pronesla na recepci pořádané po představení krátký projev k publiku čítajícímu asi 180 hostů. „Navštívit toto představení pro mne znamená velkou čest i potěšení, jsem teď čínskou kulturou 'úplně posedlá'," řekla Její Výsost.

Newyorský soubor Shen Yun Performing Arts usiluje o „oživení

5 000 let tradiční čínské kultury inspirované bohy," která byla během komunistické nadvlády téměř zničena.

Představení přináší klasický čínský tanec a hudbu, ukazuje oslnivou škálu barev, tónů a tradičních příběhů moudrosti i čestnosti.

Unikátním prvkem souboru Shen Yun je orchestr, jenž v dokonalé souhře spojuje západní i východní hudební nástroje.

Princeznu nejvíce nadchl sólový výstup dvoustrunného nástroje erhu, jemuž se také říká čínské housle.

„Věřím, že všichni budou souhlasit, když řeknu, že si mne tento instrument získal, hudební nástroj erhu ... jsem jím naprosto okouzlena."

„Doufám, že lze pořídit nahrávku vaší nádherné hry na erhu, získala si mé srdce a díky ní na ten úžasný večer nikdy nezapomenu."

Její královská výsost princezna z Kentu nakonec poděkovala souboru za jeho londýnské vystoupení. „Ohromně vám za uvedení Shen Yun zde v Londýně děkuji," dodala nadšeně.

Princezna z Kentu se narodila v Karlových Varech, je původem baronka Marie-Christine von Reibnitz, s níž se oženil princ Michael z Kentu v roce 1978.

Article in English

 


Shen Yun Performing Arts můžete v rámci jejich evropského turné shlédnout i v Bratislavě ve dnech 7. - 8. května. Pro více informací navštivte ShenYunPerformingArts.org. Velká Epocha je mediálním sponzorem Shen Yun Performing Arts.


 

Související články:

Předsedkyně Rotary Clubu: Shen Yun - 'tak krásné, ​​jako kdyby bohové sestoupili z nebes'

Shen Yun je nesmírně krásný, říká Cate Blanchettová

Shen Yun v Brně opět zazářil (video)