Harry Potter a relikvie smrti - část 2.(harrypotter.com/ warnerbros)
Harry Potter a relikvie smrti - část 2.(harrypotter.com/ warnerbros)

Žánr: Fantasy, dobrodružný

Režie: David Yates

Scénář: Steve Kloves

Hrají: Daniel Radcliffe, Emma Watsonová, Rupert Grint, Alan Rickman, Maggie Smithová a další

 

"Daniel Radcliffe, Rupert Grint a Emma Watson se znovu a naposledy objeví na plátně jako Harry Potter, Ron Weasley a Hermiona Grangerová."

 

Finále ságy o čarodějném učni Harry Potterovi se blíží a do českých kin vstoupí 14. července 2011.

Poslední díl ságy britské spisovatelky Joanne Rowlingové o čarodějnickém učni Harrym Potterovi bude opět režírovat David Yates, který natáčel Fénixův řád i Prince dvojí krve. Scénář podle knižní predlohy J. K. Rowlingové napsal Steve Kloves.

Harryho filmové příběhy jsou stále temnější a postupně se odklonily od svého dětského publika k širšímu spektru diváků. Zlí jazykové tvrdí, že komerce vládne světem a byla také příčinou rozdělení posledního dílu na dvě části. Autoři ovšem hovoří o co nejvěrnějším zpracování poslední knihy, které by se do jednoho dílu nemohlo vejít bez větších škrtů v dějové linii.

 

Podívejte se na ochutnávku závěrečné části

 

Premiéra s červeným kobercem na Trafalgarském námestí

Harry Potter a relikvie smrti - část 2.(harrypotter.com)
Harry Potter a relikvie smrti - část 2.(harrypotter.com/ warnerbros)

Společnost Warner Bros. Pictures oznámila, že premiéra posledního dílu ságy o Harry Potterovi - Harry Potter a Relikvie smrti - cást 2. proběhne na londýnském Trafalgar Square a Leicester Square 7. cervence 2011. Bude to vubec první filmová premiéra s cerveným kobercem na Trafalgarském náměstí.

Herci, tvůrci a hosté se nejprve projdou po červeném koberci na Trafalgar Square za přítomnosti svetových médií. Speciální prostor bude vyhrazen pro fanoušky a výherce soutěží z celého světa, aby se mohli potkat se svými oblíbenými herci a filmaři. Poté se herci a hosté přesunou do kinosálu na Leicester Square, aby zhlédli premiéru filmu.

Starosta Londýna, Boris Johnson, uvedl: „Posledních 10 let jsme byli uchváceni bitvou mezi Harry Potterem a jeho úhlavním neprítelem Lordem Voldemortem a toto je jeden z nejočekávanějších filmů v dějinách. Nedokážu si představit místo, které by se k velkolepému okamžiku tohoto dramatického finále hodilo více než Trafalgar Square a jeho ikonické okolí."

Josh Berger, prezident a Managing Director spolecnosti Warner Bros. Entertainment UK a Irsko, řekl: „Máme velkou radost, že premiéra filmu Harry Potter a Relikvie smrti se uskuteční na tak úžasném místě. Jsme hrdí na naše premiéry a prostor Trafalgarského náměstí poskytne hostům i fanouškům přímo magický zážitek."

 

Související články:

Recenze na film: Harry Potter a Relikvie smrti I