Oslo, 9. červen 2011 – Pátá zastávka seriálu atletické Diamantové ligy se konala v norském Oslu. Severský vzduch našim sportovcům prospěl. Zuzana Hejnová urvala na 400 metrech s překážkami zlato, Denisa Ščerbová-Rosolová na stejné dráze bez překážek doběhla jako druhá a oštěpař Frydrych si vyházel třetí místo.
 
Zuzana Hejnová neměla po boku největší konkurentky Demusovou(USA) a Spencerovou(JAM) a tuto příležitost využila. 400 metrů s překážkami zaběhla jako první s časem 54,38 sekundy. Připsala si tak první čtyři body a průběžné třetí místo v seriálu.
 
Dobrá forma z letošní Zlaté tretry zůstala Denise Ščerbové-Rosolové. Dnes se na 400metrové dráze přiblížila svému nejlepšímu výkonu kariéry (50,84 s - právě z Ostravy) a s časem 51,04 obsadila druhé místo v závodě. Zapsala si tak první dva body do seriálů, za což ji náleží průběžné třetí místo. Lepší byla na čtyřstovce jen Monthsoová(BOT), která byla rychlejší téměř o sekundu.
 
Třetí místo v hodu oštěpem vybojoval Petr Frydrych. Jeho dnešní nejlepší výkon činil 81,09 metru. Připsaný bodík navrátil Petra na první průběžné místo v seriálu. Stejný počet bodů má i jeho finský konkurent Pitkämäki, kterému se dnes nedařilo. Nejdále v Oslu hodil Němec De Zordo (83,94 m).
 
Jaroslavu Bábovi chybělo skočit jen o 4 cm laťku výše, aby bodoval. S výkonem 2,24 m se ve výšce zařadil na 4. místo. Jakub Holuša obsadil na 1 500 metrech deváté místo ze sedmnácti výkonem 3:40,92.
 
Nejlepším výkonem roku se na 200metrovém sprintu blýsknul Usain Bolt(JAM) časem 19,86 sekundy.
 

Čtěte také: