Green Lantern – magický prsten vesmírných ochránců získá poprvé člověk. (warnerbros.cz)
Green Lantern – magický prsten vesmírných ochránců získá poprvé člověk. (warnerbros.cz)

Žánr: Akční, fantasy

Režie: Martin Campbell

Hrají: Ryan Reynolds, Blake Lively, Tim Robbins, Peter Sarsgaard a Mark Strong

 

„Mezigalaktický řád a pořádek udržuje po věky tajemné bratrstvo Zelené lucerny – jejich novým členem se nyní má stát člověk.“


Od dob hvězdných válek George Lucase, kdy byl poprvé světu představen řád rytířů Jedi, mystických ochránců míru a rovnováhy, se na scéně objevil celý zástup nových hrdinů, kteří dokáží komunikovat s nezměrnou vesmírnou silou, jenž jim propůjčuje nadpřirozené schopnosti.

V srpnu 2011 přinese společnost Warnerbros do českých kin snímek režiséra Martina Campbella, který vyprávý příběh o skupině mocných ochránců míru v rozlehlém a tajemném vesmíru, plném života v nesčetných galaxiích. Říkají si Green Lantern - Zelená lucerna.

Film byl natočen na motivy komiksového příběhu, který byl ve své animované podobě představen v roce 2009 pod názvem Green Lantern: První let.

 

„Za denního svitu, v nejtemnější noci, žádné zlo neunikne mému zraku. Vy kdo uctíváte síly zla, připravte se na moc světla Zelené lucerny.“ - motto Zelené lucerny

Příběh

V dobrodružné sci-fi se představuje pilot Hal Jordan, jemuž umírající mimozemšťan nabídne právě tento prsten moci a s ním i členství v hrdinském intergalaktickém řádu strážců. (warnerbros.cz)
V dobrodružné sci-fi se představuje pilot Hal Jordan, jemuž umírající mimozemšťan nabídne právě tento prsten moci a s ním i členství v hrdinském intergalaktickém řádu strážců. (warnerbros.cz)

Před více než třemi miliardami let rasa nesmrtelných, známá jako Strážci vesmíru, vytvořila společenství hrdinů jménem Green Lantern (Zelená lucerna) a dala jim za úkol chránit svobodu a právo ve všech galaxiích.

Každý z nich dostal prsten s jedinečnou mocí, který umožňuje svému majiteli ovládat svět kolem sebe. Moc prstenu omezuje pouze fantazie a vůle toho, kdo jej nosí.

Dějiny vesmíru přišly zkoušet mezigalaktický mír a nechaly temnou sílu ovládnout strážce jménem Paralax, jenž se pokusí o narušení rovnováhy vesmírných sil. Do kosmického dramatu má tak poprvé vstoupit člověk Hal Jordan (Ryan Reynolds), který bude moci využít síly prstenu bratrstva Zelené lucerny a usměrnit negativní zasahování Paralaxe.

Hal je talentovaný, ale nafoukaný zkušební pilot. Má v sobě však něco, co bratrstvo očividně po celou dobu potřebovalo - lidskost, která přinutí Green Lantern mít úctu k síle, která poprvé není spojena s prstenem. S pomocí kopilotky a dětské lásky Carol Ferrisové může Hal rychle zvládnout svou novou moc a najít odvahu překonat strach a dokázat tak, že on sám není pouze klíčem k poražení Parallaxe. Stane se největším Green Lantern všech dob ...

 

Green Lantern - trailer

Premiéra 18. srpna 2011, délka 105 minut * ČSFD * IMDB * WEB * Facebook *

 

 

Zápletka

V dobrodružné sci-fi se představuje pilot Hal Jordan, jemuž umírající mimozemšťan nabídne prsten moci a s ním i členství v hrdinském intergalaktickém řádu strážců. Hal nabídku přijme a stane se tak prvním pozemšťanem v jednotkách Green Lantern.

Brzy ale odhaluje rozsáhlé spiknutí, které ohrožuje celou strukturu řádu, a musí využít všech svých právě nabytých schopností, aby byl ve vesmíru zachován mír a řád, a on tak ukázal, jaké místo může člověk obdařený silou prstenu zaujmout mezi ochránci vesmíru.


Související články:

Prsten bratrstva Green Lantern na snímku teleskopu Spitzer

Fanoušek Green Lantern setříhal vlastní trailer - španělská TV jej odvisílala jako oficiální ukázky