Navzdory pronásledování čínským režimem se stal Falun Gong v Číně jednou z nejvýznamnějších duchovních cest. Nahlédli jsme do setkání lidí z celého světa, kteří se věnují metodě, jež se stala v Číně jednoznačným fenoménem.

Pan Li Hongzhi, zakladatel Falun Gongu, hovoří na Newyorské konferenci Falun Dafa sdílení zkušeností, 29. srpna 2011. (Alex Ma/The Epoch Times)
Pan Li Hongzhi, zakladatel Falun Gongu, hovoří na newyorské konferenci Falun Dafa sdílení zkušeností, 29. srpna 2011. (Alex Ma/The Epoch Times)

 

NEW YORK – Navzdory hurikánu Irene, který se předchozího dne přehnal skrze oblast amerického města New York, se tisíce lidí z celého světa, kteří se věnují duchovní praxi Falun Gong, setkali na společné konferenci.

Konference se konala v pondělí 29. srpna ve Westchester County Centru. Stoupenci Falun Gongu (též známého jako Falun Dafa) zde sdíleli své zkušenosti z praktikování metody Falun Gong a rovněž hovořili o svých snahách o zastavení perzekuce svých spolupraktikujících v Číně.

Na newyorské konferenci sdílení zkušeností, která musela být kvůli bouři na poslední chvíli o jeden den posunuta, promluvil zakladatel Falun Gongu pan Li Hongzhi. Povzbudil praktikující, aby se činili ještě lépe v praxi zušlechťování těla a mysli a žili podle pravdivosti, soucitu a snášenlivosti – základních principů Falun Gongu.

Xiaodan Wang, hudebnice, které pomohli příbuzní uniknout před pronásledováním čínského režimu, když jí před 12 lety poslali do USA. (Jan Jekielek/The Epoch Times)
Xiaodan Wang, hudebnice, které pomohli příbuzní uniknout před pronásledováním čínským režimem, když ji před 12 lety poslali do USA. (Jan Jekielek/The Epoch Times)

Je to pozitivní posílení,"  řekla 31letá hudebnice paní Xiaodan Wang, jedna z účastníků konference. Je to velké potěšení vidět tak mnoho praktikujících z celého světa, kteří tak tvrdě pracují, aby pomohli ostatním."

Paní Xiaodan přijela do USA z Číny před 12 lety. Její příbuzní ji poslali před 12 lety v roce 1999 na univerzitu, aby jí pomohli vyhnout se pronásledování čínským režimem. Její otec Zhiwen Wang, významný praktikující Falun Gongu, byl zatčen jako jeden z prvních, poté co v roce 1999 bývalý čínský diktátor Ťiang Ce-min nařídil "vyhladit" Falun Gong.

Můj otec by byl velmi šťastný, kdyby viděl po dvanácti letech vězení tak mnoho praktikujících pohromadě," řekla paní Xiaodan. V dětství cvičila Falun Gong společně se svým otcem.

 

 
V devadesátých letech dvacátého století se stal Falun Gong v Číně velmi populárním. Jeho pěti jemným meditačním cvičením se v roce 1999 podle čínských vládních statistik věnovalo téměř 100 milionů Číňanů.

V devadesátých letech dvacátého století se stal Falun Gong v Číně velmi populárním. Jeho pěti jemným meditačním cvičením se v roce 1999 podle čínských vládních statistik věnovalo téměř 100 milionů Číňanů. Každý desátý Číňan se tehdy věnoval Falun Gongu. Jeden místní domorodec tehdy říkal: "Ráno stačilo jít ve městě 10 minut jakýmkoliv směrem a narazili jste na místo, kde se cvičil Falun Gong".

Mezi příznivci Falun Gongu jste tehdy mohli nalézt vysoce postavené členy komunistické strany a jejich příbuzné, důstojníky bezpečnostních aparátů a ozbrojených sil. Duchovní nezávislost Falun Gongu a jeho masová popularita vystrašily předsedu komunistické strany Ťiang Ce-mina tak velmi, že nařídil jeho vyhlazení.

 

konference

Lotus, nejmladší mluvčí na Newyorské konferenci Falun Dafa sdílení zkušeností. (Alex Ma/The Epoch Times)
Lotus, nejmladší mluvčí na newyorské konferenci Falun Dafa sdílení zkušeností. (Alex Ma/The Epoch Times)

Jeden z příspěvků na konferenci přečetla sedmiletá holčička jménem Lotus, která musela při čtení zkušenosti stát na židličce, kterou jí pořadatelé připravili, aby dosáhla na mikrofon u řečnického pultu. Její zkušenost potěšila všechny účastníky konference.

Popsala svoje praktikování Falun Gongu a v části svého proslovu mluvila o svém písemném testu, který její učitelka ohodnotila 100 procenty. Její kamarád na výsledek testu žárlil a řekl jí, že má v testu chybu. Lotus šla za svojí učitelkou a chybu jí ukázala. Učitelka se nakonec rozhodla jí dát i tak 100 procent pro její pravdomluvnost.

Dalším mluvčím byl pan Cai Yi z New Jersey, který již léta pracuje na odhalování perzekuce čínského režimu proti Falun Gongu. Popsal mnoho výzev, kterým čelil jako člen týmu, který odhaloval pronásledování. Jednou z největších překážek spolupráce byla podle něho neschopnost velkého množství členů týmu přijímat vzájemnou kritiku. Poté, co se jim podařilo tuto mezeru překonat, jejich výkony se velice zlepšily.

 

Frank Mendez, Frank Mendez, softwareový inženýr ze Silicon Valley. (Jan Jekielek/The Epoch Times)
Frank Mendez, softwareový inženýr ze Silicon Valley. (Jan Jekielek/The Epoch Times)

Frank Mendez, softwareový inženýr ze Silicon Valley, původem z El Salvadoru, přiletěl do New Yorku v pátek, připraven čelit nepřízni počasí. Frank se Falun Gongu věnuje teprve půl roku, metodu se podle jeho slov naučil od svého spolupracovníka. Jsem z toho velmi nadšený!"  řekl Frank, který se v krátké době naučil všech pět cvičení a přečetl si Zhuan Falun, hlavní knihu této metody.

Pan Mendez řekl, že v důsledku praktikování Falun Gongu mu zmizely jeho alergie, což podle jeho slov neočekával. Také to otevřelo komunikační kanály mezi mnou a mojí ženou. Do té doby jsme oba stále jen pracovali na svých věcech," řekl pan Mendez.

 

KLID PŘED BOUŘÍ: Skupina praktikujících Falun Gongu cvičí druhé cvičení metody za doprovodu tradiční čínské hudby jen několik hodin před bouří v New Yorku. Central Park, Manhatan, New York, USA. (Edward Dai/The Epoch Times)
KLID PŘED BOUŘÍ: Skupina praktikujících Falun Gongu cvičí druhé cvičení metody za doprovodu tradiční čínské hudby jen několik hodin před bouří v New Yorku. Central Park, Manhatan, New York, USA. (Edward Dai/The Epoch Times)

Na konferenci přijeli také praktikující z pevninské Číny, mezi nimi byl také jeden pracovník z oddělení prodeje technického sektoru z provincie Liao-ning, který z bezpečnostních důvodů neuvedl svoje jméno. Dotyčný se věnuje Falun Gongu od roku 1995.

Po skončení konference Velké Epoše řekl: „Cítím se očištěný". Podle něho je pro praktikující Falun Gongu v Číně prostředí stále poměrně nepříznivé. Řekl že velké množství čínské populace je stále puzeno proti Falun Gongu masivní státní propagandou ve všech čínských médiích. Uvedl také: „Věřím, že praktikující Falun Gongu jsou ti nejpoctivější a nejobdivuhodnější lidé". Podle něho pronásledování brzy skončí. Také řekl, že čínský režim Falun Gong pronásleduje, protože „Falun Gong je opakem Čínské komunistické strany".

Ukázka pěti cvičení Falun Gongu

English

Zaplněná konferenční hala Westchester County Center, New York, 29. srpna 2011. (Dai Bing/The Epoch Times)
Zaplněná konferenční hala, Westchester County Center, New York, 29. srpna 2011. (Dai Bing/The Epoch Times)

Související články:

Zdravý spôsob života: Falun Gong

Film: Otřásání světem/ Shake The World - natočeno podle skutečných událostí

Mučen v čínských pracovních táborech