Jednou z přísad je větvička skořicovníku. (wikitrend.blogspot.com)
Jednou z přísad je větvička skořicovníku. (wikitrend.blogspot.com)

Voda, která byla tisíckrát "pozvednuta", se v tradiční čínské medicíně nazývá ganlanská voda. Tento pojem vynalezl Zhongjing Zhang (čti Čung-ťing čang), slavný doktor z období dynastie Ming. V knize čínské medicíny "Jin Kui Yao Lue" je popsán recept složený z porie (druh houby), větvičky skořicovníku, lékořice a čínské datle. Tyto ingredience se musí vyvařit v ganlanské vodě.

Tato receptura se používá k léčení bentun qi, což není závažné onemocnění. Jde o syndrom plynu, který se tlačí ze žaludku do krku. Protože ganlanská voda je charakterizována zvedáním (musí se zvednout tisíckrát), může pomáhat i proti bentun qi.

Existuje příběh o starém umírajícím muži. Jeho syn zavolal velmi zkušeného doktora čínské medicíny, který řekl že tuto chorobu bude těžké vyléčit. Syn poklekl na kolena a prosil doktora, aby život otce zachránil. Doktora dojala mladíkova úcta natolik, že napsal recept a řekl, že ingredience z něj musí být vyvařeny ve vodě, která byla tisíckrát přelita.

Lékař postavil vedle staříkovy postele velkou káď s vodou. Syn pak před svým otcem vodu pomocí naběračky opakovaně nabíral. Jeho otec byl hluboce dojat, protože syn zůstal vzhůru celou noc, aby mohl podle pokynů vodu nabírat a vyléčit tak otcovu nemoc. Poté co stařík vývar požil, rychle se uzdravil.

Ganlanská voda však nebyla tím, co staříkovu nemoc vyléčilo. Byla to synovská láska, která otce vyléčila. Lidé ve starých dobách považovali úctu k rodičům za velmi důležitou. Pokládali ji za vlastnost, kterou by měla mít každá lidská bytost. Upřímné a laskavé srdce skutečně dokáže změnit okolí člověka.

Japonský vědec Masaru Emoto prováděl výzkum a zjistil, že pokud je lidské srdce ryze laskavé, jeho hlas může vytvořit velmi krásné uskupení vodních krystalů. Vědci tuto metodu použili k vyčištění vody, která nešla vyčistit moderními technologiemi.

Jak se společnost vyvinula až do současnosti, lidé už nemají o ctnosti vysoké mínění. Špatné myšlenky jsou všude kolem a poskvrnění lidí začíná již v dětství. Spolu s tím, jak se společnost stává horší, objevuje se víc a víc nemocí. Ačkoliv moderní vědecké ústavy investují do výzkumu spoustu peněz, nemohou najít léky proti novým, moderním chorobám.

Mysl a zdraví lidí se mohou zlepšit, jen pokud budou žít podle nejvyšších mravních zásad. Jen tak se společnost stane lepší.

Převzato z Pureinsight.org.

Article in English