20111018-lidice-film-dvd-blu-ray-DVD a Blu-ray Lidice bude kromě filmu a práce na něm obsahovat i rozhovory, fotogalerie, trailery a soundrack. (www.filmcity.cz)
DVD a Blu-ray Lidice bude kromě filmu a práce na něm obsahovat i rozhovory, fotogalerie, trailery a soundrack. (www.filmcity.cz)

Velmi úspěšný film Lidice, který dosud vidělo na 450 000 diváků, bude 26. října už i na DVD a Blu-ray.

Za krátkou dobu od premiéry stačil oslovit i zahraniční diváky. Osobně si první výlisek vyžádal izraelský premiér Benjamin Netanjahu (film Lidice absolvoval turné po Izraeli a besedy s tvůrci v srpnu a září). Druhý poputuje do rukou ministra zahraničních věcí Karla Schwarzenberga, jenž DVD Lidice předá jako oficiální dar při své návštěvě do Japonska japonskému ministru zahraničí.

Tím však zahraniční „cesta" filmu Lidice nekončí. Nutno připomenout, že film byl vybrán Radou EFA do 24. ročníku soutěže Evropských filmových cen (The 24th European Film Awards, evropská obdoba Oscarů). Jejich vítěz bude vyhlášen 3. prosince v Berlíně. Zúčastní se i filmového festivalu v Seville začátkem listopadu.

Opravdu si myslíte, že znáte příběh Lidic?

Příběh Lidic je příběhem obyčejných lidí, kteří se absurdní shodou náhod připletli do cesty dějinám. Podle scénáře Zdeňka Mahlera nabízí pohled na tragický osud Lidic za 2. světové války z neobvyklé perspektivy. Přibližuje osudy obyvatel Lidic skrze mezilidské vztahy, a to zejména lásku, která stojí na začátku celého příběhu. Jde o velkofilm plný emocí, který poukazuje na to, jak zdánlivé maličkosti mohou změnit chod dějin a způsobit tragédii.

DVD a Blu-ray Lidice bude kromě filmu a práce na něm obsahovat i klasické bonusy (rozhovory s tvůrci, fotogalerie, trailery) a CD se skladbami inspirovanými filmem (vyšlo na jaře). Některé z nich zní dosud rádiovým éterem (např. Plamen - Michal Hrůza, Aneta Langerová).

 

DVD s CD Lidice bude na pultech obchodů od 26. října za 299,-Kč a Blu-ray s CD za 599,- Kč (10% sleva na www.filmcity.cz)

 

Hlavní role: Karel Roden, Zuzana Fialová, Roman Luknár, Zuzana Bydžovská, Veronika Kubařová

Režie: Petr Nikolaev

Více informací o filmu na www.filmlidice.cz.


Hrajte o DVD Lidice s Velkou Epochou!


Související články:

Recenze na film: Lidice - opravdu odhalují tragický příběh do hloubky

Soundtrack: Lidice - samostatný projekt, který neobsahuje filmovou hudbu

Filmové novinky: Premiéra filmu Lidice se plánuje na poslední květnový den

 

Lidice v plamenech

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lidice - DVD a BluRay disc