20111120_meditace
Meditace praxe Falun Gong. (Velká Epocha)

Lidé pracující v kanceláři jsou vždy napjatí. Končí s bolestmi zad, úzkostí a nezdravě vypadající pokožkou. Přestože mají permanentku ve fitness klubu, skoro ji nepoužívají, a když ano, často cvičení přehánějí.

Meditace je také cvičení. Mozek se během meditace utiší, nálada se zklidní, energetické kanály (meridiány) se otevřou, aby mohla energie volně procházet, a celé tělo se uvolní. Výsledkem je, že člověk může lépe spát a je zdravější.

Meditace zlepšuje pamět – mnoho lidí se domnívá, že meditují jen buddhisté nebo taoisté, ale tak to není. Známý filosof z dynastie Ming, Wang Yangming, řekl, že se uzdravil díky meditaci. Docent Wang Yong z vojensko-lékařské fakulty Třetí xinanské nemocnice uvedl: „Když sedíme s překříženýma nohama, otevíráme si kyčelní klouby na maximum a břišní dutina je prostorná. Když do břišní dutiny proudí krev a energie, vyživují se všechny vnitřní orgány v dutině."

Dobijte se každý den za půl hodiny - 

vitalita člověka je jako nádrž s plynem, může se spotřebovávat. Meditace tuto nádrž může znovu naplnit. Je to zdroj energie. Podle Wang Yonga je meditace velmi vhodná pro zaneprázdněné pracovníky v kancelářích.

Jak na to: je to snadné. Položte pravé chodidlo pod levou nohu. Levé chodidlo položte na pravou nohu. Dlaně spočívají na lýtkách a směřují nahoru. Dýchejte nosem, krk držte rovně. V nohou budete cítit bolest, protože procvičujete části těla, které obvykle nepoužíváte.

Klíčem u meditace je věnovat pozornost vašemu dechu. Dýchání by mělo být mírné a pomalé, ne rychlé. Můžete meditovat a soustředit se v mysli na nějaký obraz nebo zvuk anebo jen na váš dech. Tím si sjednotíte myšlenky.

Co se týká místa, kde meditujete, není vůbec důležité. Může to být doma, v kanceláři, klidně i ve vlaku nebo v letadle. Je dobré začít s 15 až 30 minutami a postupně čas zvyšovat až na jednu hodinu. Je v pořádku, jestliže se v průběhu meditace podíváte jednou či dvakrát na hodinky. Časem, jak budete meditovat pravidelně, se vaše biologické hodiny přirozeně nastaví na dobu 30 minut.

Pokud se nedokážete uklidnit, můžete poslouchat příjemnou a klidnou hudbu.

 

small_United_Kingdom