20120203_falun_gong
Praktikující Falun Gongu jsou v Číně nadále zatýkáni. (televize NTD)

V roce 2011 Komunistická strana Číny nadále pokračovala v pronásledování lidí příznivců Falun Gongu (Fa-lun Kungu nebo také Falun Dafa).

Kromě zahraničních vládních organizací, monitorují porušování lidských práv také skupiny zastupující lidská práva, které hlásí na území ČLR desítky úmrtí v důsledku týrání a krutého zacházení.

Mnoho příznivců Falun Gongu podle zpráv umírá v nelegálních vězeních, často následkem krutého takzvaného "převychování" v zařízeních k tomu určených. Záměrem je přinutit je zříci se svého přesvědčení a přijmout vedení komunistické strany.

Jeden muž z provincie Šan-tung zemřel za méně než měsíc poté, co byl odveden do "centra pro vymývání mozků", zlatého dolu Ling-nan. Podle údajů na internetové stránce Clearwisdom.net, která publikuje detailní informace o zatčených, vězněných a obětech perzekuce, byl 48letý Čang Kuej-chao v době mezi 11. a 30. listopadem brutálně mučen a poté zemřel.

Vedle fyzického týrání zprávy poukazují také na časté psychické zneužívání. Jedním z případů je 38letá Kuo Min, která strávila v provincii Chu-pej osm let v psychiatrické instituci, protože se odmítala vzdát svého přesvědčení. Zemřela v červnu minulého roku, několik let jí v místě jejího zadržování byly proti její vůli podávány drogy.

 

Video poskytla Televize NTD

Profesor Wang Č'-jüan ze Sdružení pro vyšetřování perzekuce Falun Gongu říká, že toto pronásledování lze nazvat genocidou: „Podle důkazů, které jsme nashromáždili, můžeme s jistotou prokázat, že zločiny Komunistické strany Číny proti Falun Gongu zahrnují genocidu, týrání a zločiny proti lidskosti. Tak jako vždy budeme pilně vyšetřovat organizace a jednotlivce, kteří jsou nějak spojeni s perzekucí, a bez ohledu na to, kde jsou, nebo jak dlouho to bude trvat, je přivedeme před soud."

Falun Gong známý také jako Falun Dafa, učí zásady pravdy, soucitu a snášenlivosti. Rovněž zahrnuje pět meditačních cvičení. Tato praxe se stala populární po celé Číně během devadesátých let, mimo jiné díky příznivým vlivům na zdraví.

V roce 1999 zahájila Komunistická strana Číny pod vedením prezidenta Ťiang Ce-mina brutální kampaň k vymýcení Falun Gongu na území ČLR.

Informační centrum Falun Dafa zaznamenalo přes 3 400 potvrzených úmrtí následkem perzekucí, z toho více než 55 v roce 2011. Centrum uvedlo, že stovky tisíc lidí zůstávají nadále v nelegálním uvěznění v čínských vězeních.

 

Čtěte také:

Zdravý způsob života: Falun Gong

Mezinárodní úsilí o zastavení nuceného odebírání orgánů příznivcům Fa-lun Kungu v Číně – podrobná zpráva

Číňanka žaluje stranického pohlavára Po Si-laje za mučení (video)

Vnitřní síla zvítězí nad mučením

Čchungčchingská kauza: Neúspěšný dezertér Wang zapleten do masového odebírání orgánů

Pozdní lítost čínského prezidenta Ťiang Ce-mina

Kongres Spojených států amerických vyjádřil podporu pro Falun Gong (video)

Transplantace: David Kilgour - zabíjení praktikujících Falun Gongu pro peníze

{jcomments off}