20120209-decade-of-courage

Nezávislá televizní stanice New Tang Dynasty znepokojila čínskou vládu sérií čtyř dokumentů nazvaných Decade of Courage, která mapuje období deseti let tvrdého pronásledování, namířeného čínským režimem proti praktikujícím Falun Gongu.

Nyní bude tento dokument k vidění na pražském festivalu proti totalitě nazvaném Menetekel. Promítání proběhne  23. února v 18.00 hod v Městské knihovně v Praze v Malém sále, na Mariánském náměstí v Praze.

 

Obavy čínské vlády z vysílání nezávislé TV stanice vyústily do soudního sporu o přenos satelitního signálu prostřednictvím francouzské firmy Eutelsat, jemuž předcházelo vydání rezoluce Evropského parlamentu.

Čtyřdílný dokument umístila společnost NTD Television pro on-line přehrávání na svých stránkách. Název filmové stopáže A Decade of Courage (Desetiletí odvahy) je odvozen z období, které uplynulo od roku 1999, kdy započala ateistická komunistická strana takzvaný „boj proti zlým kultům". Tento termín čínské vlády zahrnuje všechny duchovní školy a organizace, které nejsou vládou schválené a povolené. V tomto období je v Číně právě na vzestupu duchovní škola Falun Gong, k níž se hlásí přes 70 milionů Číňanů z různých vrstev společnosti.

V roce 1999 zahájil čínský komunistický režim kampaň zacílenou na zničení praxe pro rozvoj těla a mysli (cvičení a morální principy) zvané Falun Gong. O deset let později má tato kampaň na svědomí desítky milionů životů, zničených mučením, zneužíváním, politickým útlakem a zřejmě i hrůznou praxí odebírání orgánů vězněným lidem.

 

Související články:

V Praze proběhne výstava obrazů Neochvějná statečnost

Praha: Politická vězenkyně promluví o mučení v čínských vězeních