20120215_brno
Organizátorka akce Hana Špániková. (televize NTD)

Aktivisté brněnské skupiny Amnesty International se na den svatého Valentýna rozhodli spojit svá srdce za svobodu a lidská práva v Číně. Symbolicky na náměstí Svobody v Brně.

Srdce jako symbol svátku tak dostalo nový význam, vysvětluje mladá organizátorka akce Hana Špániková.

„V tento den bychom chtěli lidi pozvat, tady na náměstí, aby se spojili a podepsali nám tady petici na podporu čínské vězenkyně, kterou si aktuálně brněnská pobočka ‚adoptovala'. Tato žena byla zadržena čínskou policii za to, že praktikuje duchovní hnutí Falun Gong a je ve vězení v momentální době a je mučena," sdělila Hana Špániková

Kolemjdoucí měli také možnost poslat vězněné paní Čchen Čen-pching osobní dopis. „Napísal som: Hold on, we are with you," uvedl jeden z účastněných.

Vyvrcholením akce bylo společné vytvoření „živého" srdce, které tak na okamžik tlouklo pro jeden cíl.

„Já jsem tady dneska přišla, protože je dneska svatého Valentýna, ten den je známý jako svátek zamilovaných, ale myslím si, že lásku potřebují všichni lidi a Čchen Čen-pching ji určitě potřebuje taky," uvedla další účastnice.

Brněnské Amnesty International se již v prosinci na základě takovýchto petičních akcí podařilo osvobodit čínského demokratického novináře.

 

(Zdroj: Televize NTD -  mediální partner Velké epochy)

 

Čtěte celý příběh paní Čchen Čen-pching na stránkách brněnské Amnesty International.

 

Související články:

Amnesty International vzkazuje do Číny: Netýrejte paní Chen a pusťte ji domů