20120715 potrat
Nucené potraty v Číně. (New Tang Dynasty, ntdtv.com)

Další oběť nuceného potratu v pokročilém stupni těhotenství požaduje spravedlnost a odškodnění.

Pekingský právník Sü Cchan v pondělí 9. července sdělil, že zastupuje třicetiletého otce dvou dětí z vesnice Ta-ťi v provincii Fu-ťien. Wu Liang-ťie tvrdí, že jeho žena, která byla v sedmém měsíci těhotenství, dostala v dubnu nedobrovolně injekci, která usmrtila jejího nenarozeného syna.

Podle Wua jim obecní úředníci v březnu nařídili, že musí zaplatit pokutu 45 tisíc jüanů (přes 130 tisíc Kč), jinak musí jít na nucený potrat. Wu obci zaplatil 20 tisíc jüanů, ale dostal peníze o měsíc později nazpět. Jeho ženu Pchan Čchun-jen mezitím unesli a zamkli ji s dalšími těhotnými ženami.

Wu následně dostal příkaz uhradit pokutu ve výši 55 tisíc jüanů, kterou podle svých slov obecnímu úřadu zaplatil. O dva dny později však přijelo několik vozidel s více než šedesáti osobami, které Pchan odvezly do nemocnice v Sien-jou. Tam jí byla vpíchnuta interrupční injekce.

Začátkem června došlo ve městě An-kchang v provincii Ša-an-si k obdobnému případu nuceného pozdního potratu, který, díky na internetu publikovaným fotkám mrtvého plodu, vyvolal bouři nevole v Číně i mimo ni.

 

small United Kingdom

(video)

 

Související články:

Rodina ženy přinucené k potratu v 7. měsíci se bojí o její zdraví

Čína se chystá zjemnit krvavé slogany politiky jednoho dítěte (video)

Je politika jednoho dítěte v Číně zločinem proti lidskosti?

Čína: Rozzuřený dav zdemoloval úřad pro politiku jednoho dítěte

V Číně roste počet vrozených vývojových vad u dětí (video)