Podívejte se zde na některé snímky z Google Earth

 

20120813 pyramids
Ilustr. foto. (Jeff J Mitchell/Getty Images)

Americká archeoložka objevila pomoci satelitních snímků na egyptském území dva objekty pyramidového tvaru.

Objekty se nacházejí poblíž Dimaiských zřícenin v severní části Egyptu a jsou od sebe vzdáleny zhruba 145 kilometrů. Jeden má čtvercový půdorys široký asi 42 metrů, poblíž něj vyčnívají tři menší kopce. Druhý sestává ze čtyř vyvýšenin a velké trojúhelníkové plošiny.

Tyto naleziště objevila a zdokumentovala „satelitní archeoložka“ Angela Micolová. Odborník na pyramidy Nabil Selim potvrdil, že jde o dosud neobjevené objekty. Egyptologové je teď dále prozkoumávají.

„Je dost zřejmé, co se na těch místech nachází. Nicméně je potřeba jít do terénu a potvrdit, že se skutečně jedná o pyramidy. Měly by se také najít důkazy určující jejich původ,“ řekla Micolová pro Archeology News Network.

„Mám tušení, že na těchto místech je toho mnohem více a s využitím infračervených snímků můžeme rozsah komplexů vidět podrobněji.“

Micolová už díky Google Earth identifikovala mnoho archeologických nalezišť jako například potenciální podmořské město poblíž mexického poloostrova Yucatán.

Naleziště budou odhalena, až když o nich budou obeznámeny všechny příslušné orgány a budou přijata bezpečnostní opatření.

„Mým snem je pracovat s archeology na odhalování nalezišť, která jsem za posledních deset let identifikovala,“ posteskla si Micolová. „Tento výzkum jistě přinese další objevy a otevře nové pohledy na dávnou minulost lidstva.“

Zde najdete další lokality, objevené Angelou Micolovou.

 

 

small United Kingdom