Václav Wiesner v pražském Buddha-Baru snímky japonských zahrad. (OnePage)
Václav Wiesner - snímky japonských zahrad. (OnePage)

 

Od úterý 21. srpna 2012 vystavuje Václav Wiesner v pražském Buddha-Baru snímky japonských zahrad.

Výstava nese název Genius loci japonských zahrad. Autor fotografií Václav Wiesner je členem výboru Česko-japonské společnosti.

Kurátor výstavy, cestovatel a fotograf Zdeněk Thoma, k tématu japonských zahrad říká: „V japonském pojetí nebývá člověk pokládán za stvořitele zahrady, ale pouze za jejího spolutvůrce, jenž ruku v ruce s přírodou vytváří trojrozměrný obraz dokonalé harmonie. Když japonský zahradní mistr ovládne umění, jak správně a s porozuměním zacházet s kameny, vodou a rostlinami, mohou návštěvníci v malém zahradním jezírku spatřit nekonečnost oceánu a z balvanu porostlého mechem ucítit majestát hor.“

Václav Wiesner - snímky japonských zahrad. (OnePage)
Václav Wiesner - snímky japonských zahrad. (OnePage)

„Touto schopností se může pyšnit pouze hrstka Evropanů. Bezesporu k nim patří i Václav Wiesner, jenž se však v souladu s filozofií čínských a japonských vzdělanců rozhodl odejít do ústraní, aby si na rodinných pozemcích nedaleko Prahy splnil sen a vytvořil zde zahradu v japonském duchu,“ říká Zdeněk Thoma.

Václav Wiesner k tomu podotýká: „Od dětství žiji v kultovní krajině na skalním útesu za soutokem Sázavy s Vltavou. Z naší zahrady se otevírá magická vyhlídka na kaňon řeky.

Příznivci fotografování dostávají v rámci projektu Restaurace Buddha-Bar příležitost vystavit své snímky z Asie. Kolekce fotografií Václava Wiesnera bude v Restauraci Buddha-Bar k vidění do 16. září 2012. Poté se výstava přesune na pražské letiště v Ruzyni (od 17. 9. do 14. 10).

„Projektem navazujeme na odkaz zakladatele Buddha-Baru Raymonda Visana, který byl nejen schopným obchodníkem, podnikatelem, dobrodruhem, cestovatelem, vizionářem, umělcem, ale také fotografem,“ říká Patrik Zdrůbecký, generální manažer Restaurace Buddha-Bar.

Zdroj: Petr Buček - OnePage

Václav Wiesner - snímky japonských zahrad. (OnePage)
Václav Wiesner - snímky japonských zahrad. (OnePage)Václav Wiesner - snímky japonských zahrad. (OnePage)Václav Wiesner - snímky japonských zahrad. (OnePage)Václav Wiesner - snímky japonských zahrad. (OnePage)Václav Wiesner - snímky japonských zahrad. (OnePage)Václav Wiesner - snímky japonských zahrad. (OnePage)