Kongres USA - hovoří publicista Ethan Gutmann. (NTD News)
Kongres USA - hovoří publicista Ethan Gutmann. (NTD News)

Panel odborníků a svědků došel na jednání 11. září 2012 v Kongresu USA k závěru, že čínský režim mohl, podle nepřímých důkazů, zavraždit desítky tisíc politických vězňů pro jejich orgány.

Důvodem jejich usmrcení je podle vyšetřovatelů a svědků, používání lidských orgánů a těl vězňů pro komerční účely a orgánové transplantace.

„Pokud je to pravda, nestačí ani silný právní výraz ‚zločiny proti lidskosti‘,“ říká americký politik Chris Smith.

Transplantační průmysl v Číně dosáhl po roce 2000 velkého rozmachu. Čínské Ministerstvo zdravotnictví tvrdí, že kolem 90 procent z 10 tisíc transplantovaných orgánů ročně pochází od popravených vězňů.

Doktor Damon Noto však v úterý prohlásil, že tato čísla nesouhlasí. Podle něj neexistuje dostatečné množství odsouzenců na smrt, kteří mají sloužit jako zásobárna orgánů, obzvlášť, uvážíme-li, že je třeba najít stejný typ krve, tkáně a další faktory nutné pro úspěšnou transplantaci orgánu.

Z těchto a několika dalších důvodů je doktor Noto přesvědčen, že transplantační systém Číny musí mít přístup k jinému zdroji orgánů. Takovému, který funguje mimo běžný soudní systém.

 

„Díky mnoha různým vyšetřováním jsme došli k závěru, že jsou to vězni svědomí, jako praktikující Falun Gongu, Tibeťané, Ujguři, podzemní křesťané, kdo jsou zabíjeni pro své orgány.“

- Dr. Damon Noto.


20120918 kongres
Kongres USA. (NTD News)

„Díky mnoha různým vyšetřováním jsme došli k závěru, že jsou to vězni svědomí, jako praktikující Falun Gongu, Tibeťané, Ujguři, podzemní křesťané, kdo jsou zabíjeni pro své orgány. A mnozí z nás teď věří, že praktikující Falun Gongu by na tom mohli být nejhůř, protože se má za to, že tvoří největší skupinu vězňů svědomí v Číně,“ uvedl pan Noto.

Publicista Ethan Gutmann, který provádí svá vlastní vyšetřování, říká, že mnozí ze stoupenců Falun Gongu, se kterými dělal rozhovory, procházeli ve vězení lékařskými prohlídkami, které měly zjistit kvalitu jejich orgánů, jako jsou ledviny nebo oční rohovky.

„Nedokáži nabídnout počty mrtvých u těchto skupin, ale odhaduji, že mezi lety 2000 a 2008 bylo pro orgány zavražděno 65 tisíc praktikujících Falun Gongu,“ říká pan Gutmann.

Profesor Gabriel Danovitch z lékařské fakulty UCLA doporučil americké vládě, aby zavedla opatření, která by omezila transplantační turismus do Číny. Také vyzval lékařskou veřejnost, aby přestala spolupracovat s transplantačními experty v Číně, pokud nejdřív jasně nedoloží, odkud orgány pochází.

small United Kingdom (video)

 

Související články:

Perzekuce Falun Gongu čínským komunistickým režimem: počet úmrtí za rok 2011 (video)

IGFM: Ať Čína vysvětlí, kde bere orgány pro transplantace

Čínské nemocnice zadržují vězně, které používají pro transplantace, říká zdroj

Kongres v Berlíně: Etická věrohodnost mezinárodní Transplantační společnosti je v sázce

Transplantace: David Kilgour - zabíjení praktikujících Falun Gongu pro peníze

Vojenské nemocnice v Číně se účastní na nedobrovolném odběru orgánů vězňům

Cenný svědek odebírání orgánů vězňům v Číně čelí deportaci z Evropy

YouTube: Krvavá sklizeň – odebírání orgánů v čínských vězeních

Číňané chtějí vědět pravdu o odběru orgánů popraveným vězňům

EU zavádí směrnice proti nezákonému obchodování s orgány a orgánové turistice