
Chu Ťin-tchao
Současný hlavní vůdce čínské komunistické strany
Povýšen za realizaci represivních akcí v Tibetu
Má být nahrazen Si Ťin-pchingem
Je ve spojenectví s premiérem Wen Ťia-paem

Wen Ťia-pao
Premiér
Protestoval proti jmenování Po Si-laje na post vicepremiéra na 17. stranickém sjezdu
Chce reformovat komunistickou stranu - více..

Si Ťin-pching
Příští předseda komunistické strany, současný místoprezident; místopředseda Ústřední vojenské komise
Původně bez spojenců a tolerovaný oběma mocenskými frakcemi, podle neověřených zpráv se spojil s Chu Ťin-tchaem a Wen Ťia-paem poté, co se stal terčem útoků Po Si-laje a Čou Jung-kchanga, kteří jej chtěli údajně svrhnout a převzít moc v zemi. Více...

Wang Li-tün
Bývalý ředitel městského úřadu veřejné bezpečnosti v metropoli Čchung-čching; policejní šéf velkoměsta Čchung-čching a pravá ruka bývalého tajemníka Po Si-laje
6. února 2012 zběhnul na americký konzulát v Čcheng-tu. Proslýchá se, že zradil Po Si-laje a vydal ho mocenské frakci prezidenta Chua a premiéra Wena, což napomohlo k jeho zatčení. Více..

Ťiang Ce-min
Bývalý vůdce komunistické strany Je vnímán jako č. 2 Stálého výboru politbyra (přesto, že není jeho členem)
Pomáhal rozvíjet politickou kariéru Po Si-laje a Čou Jung-kchanga.
Prosadil represivní kampaň proti Falun Gongu.
Více o jeho mocenské frakci naleznete zde.

Čou Jung-kchang
Tajemník mocného Výboru pro politické a právní záležitosti
Podle některých analytiků je další po Po Si-lajovi, kdo bude odstraněn prezidentem Chuem a premiérem Wenem.
Je stoupencem Ťiang Ce-mina, svoji politickou kariéru vybudoval na represivní kampani proti Falun Gongu. Více..

Po Si-laj
Bývalý stranický tajemník metropole Čchung-čching
Spojenec Čou Jung-kchanga a Ťiang Ce-mina, původně předpokládaný horký kandidát do Stálého výboru politbyra, nedávno byl zatčen a vyloučen ze strany.
Politickou kariéru vybudoval na spojenectví s Ťiang Ce-minem při spolupráci na jeho kampani proti Falun Gongu. Více..

Ku Kchaj-laj
Manželka Po Si-laje; právnička
9. srpna 2012 byla odsouzena k podmíněnému trestu smrti za vraždu Brita Neila Heywooda, ale důkazy a zdroje naznačují, že byla zapojená do mnohem závažnějších zločinů: údajně byla zapletena do nelegálních obchodů na poli komerčních transplantací.
Jako zdroj orgánů používali s Po Si-lajem živé politické vězně z řad stoupenců Falun Gongu. Těla mrtvých politických vězňů údajně dále prodávali na plastinace továrnám na zpracování lidských těl v severovýchodním čínském městě Ta-lien.
Heywood byl údajně do těchto obchodů zapojen společně s ní a zavraždila jej kvůli tomu, že o jejich aktivitách začal mluvit. Více..
Poznámka editora: Když policejní šéf velkoměsta Čchung-čching 6. února uprchl na americký konzulát v Čcheng-tu, rozpoutal politickou bouři, která stále probíhá. Mocenské boje v zákulisí komunistické strany se točí okolo jejich postoje k pronásledování Falun Gongu. Na jedné straně se mocenská frakce bývalého generálního tajemníka strany Ťiang Ce-mina snaží udržovat represe proti Falun Gongu v běhu a vyhnout se zodpovědnosti za zločiny, kterých se při kampani dopustili. Na druhé straně stojí úředníci, kteří se odmítají na represích nadále účastnit. Celá událost představuje jasnou volbu pro úředníky a občany Číny, stejně jako pro lidi po celém světě: buďto represe proti Falun Gongu podpořit nebo jim odporovat. Historie bude zaznamenávat, jak se každý člověk rozhodne.
Klikněte na www.velkaepocha-rezim pro zobrazení nejnovějšího vývoje událostí okolo probíhající krize čínského režimu. V tomto speciálním tématu nabízíme čtenářům nezbytný kontext k pochopení celkové situace. Stručný popis vývoje událostí. Hlavní hráči mocenských bojů?