20121101 organy1
V novém dokumentu televize NTD hovoří přední aktivisté a politici o odebírání orgánů nedobrovolným dárcům v Číně. (NTD News)

Čína provádí více transplantací orgánů než jakákoli jiná země kromě Spojených států. Ale na rozdíl od jiných zemí Čína nemá žádný účinný program dárcovství orgánů. Je to proto, že Číňané z kulturního hlediska věří, že tělo musí zůstat nedotčené i po smrti.

„Říkáme tomu nová forma zla ve světě. Tohle v minulosti žádná vláda neudělala, že by vzala velkou skupinu vlastních lidí a řekla: ‚Pozabíjíme vás bez jakéhokoli soudu a prodáme vaše životně důležité orgány,‘“ uvedl Dr.David Kilgour, bývalý ministr zahraničí pro Asii a Tichomoří.

Náměstek čínského ministra zdravotnictví Chuang Ťie-fu uvedl, že každý rok probíhá 7 000 transplantací, kdy orgány pocházely od zemřelých lidí. Uvedl také, že 90 procent orgánů pochází od popravených vězňů. Počet poprav zločinců je v Číně označen za státní tajemství...

Zhlédněte krátký dokument televize NTD o odebírání orgánů nedobrovolným dárcům v Číně, v němž mluví přední aktivisté a politici věnující se porušování lidských práv a také příznivci Fa-lun Kungu (Falun Gongu), kteří byli v Číně kvůli svému přesvědčení pronásledováni. Společně pak skládají mozaiku transplantačního programu generujícího zisky v řádech stovek milionů dolarů, ve kterém jsou nedobrovolnými dárci žijící a zdraví vězni svědomí.

 

Video poskytla Televize NTD

 

Zde se můžete připojit k petici DAFOH (Doktoři proti násilnému odběru orgánů) proti násilnému odběru orgánů.

 

Čtěte také:

Orgány na počkání: Šokující praktiky transplantačního systému v Číně děsí odborníky

Čínské doktory zajímají nejzdravější vězni. Vybírají si potenciální dárce orgánů?

Etická důvěryhodnost předsedy čínského výboru pro transplantace je na pováženou, říkají lékaři

Transplantace: David Kilgour - zabíjení praktikujících Falun Gongu pro peníze

Konec praxe násilného odběru orgánů vězňům? Čína plánuje změny systému

Odborník na transplantace odmítl pozvání do Číny

YouTube: Krvavá sklizeň – odebírání orgánů v čínských vězeních