20121017 organy
Ilustr. foto. (NTD News)

Už od neděle běží na internetových stránkách Bílého domu kampaň proti násilným odběrům a nezákonných transplantací v Číně, odstartovali ji tři američtí lékaři. Po prezidentu Obamovi žádají, aby americká vláda všechna dosavadní podezření prověřila, a pokud se potvrdí, že praktikující Falun Gongu a další vězňové svědomí jsou takto zneužíváni, aby takové počínání veřejně odsoudila.

Petice zveřejněna na internetových stránkách v rámci iniciativy prezidentské kanceláře „We the people“. V rámci této iniciativy se každou peticí, která získá během 30 dní nejméně 25 000 signatářů, bude americká vláda zabývat a iniciátoři obdrží oficiální odpověď.

Součástí petice je i krátký dokumentární film natočený televizí NTD „Zabíjeni pro své orgány: Tajné čínské transplantace“, který je prvním ze série podobných snímků, které se zabývají obviněním čínského režimu z toho, že kvůli orgánům pro transplantace zabíjí vězně svědomí.

Toto obvinění se poprvé objevilo v roce 2006. Od té doby se celou kauzou zabývalo několik nezávislých vyšetřovatelů, kteří na základě shromážděných důkazů obvinění potvrdili. Mezi takto pronásledovanými lidmi převažují praktikující Falun Gongu, jsou mezi nimi ale i křesťané, Tibeťané či Ujgurové.

Letos obvinění o odebírání orgánů poprvé ve své výroční zprávě o stavu lidských práv v Číně uvedlo i americké ministerstvo zahraničí. V říjnu pak podepsalo 106 členů kongresu dopis adresovaný ministryni zahraničí Clintonové, ve které ji žádali, aby ministerstvo zahraničí uvolnilo všechny informace o násilném odebírání orgánů v Číně, kterými disponuje.

Dokumentární film televize NTD: „Zabíjeni pro své orgány: Tajné čínské transplantace“

Video poskytla Televize NTD

 

Čtěte také:

Perzekuce Falun Gongu čínským komunistickým režimem: počet úmrtí za rok 2011 (video)

USA: Sto šest kongresmanů žádá ministerstvo zahraničí o zveřejnění informací o nelegálních transplantacích v čínských státních nemocnicích

Závažná obvinění čínského zdravotnictví stojí na faktech, říká kongresman

Zastavte násilné odebírání orgánů v Číně, zaznělo na půdě kongresu USA

Čínské nemocnice zadržují vězně, které používají pro transplantace, říká zdroj

Transplantace: David Kilgour - zabíjení praktikujících Falun Gongu pro peníze

Vojenské nemocnice v Číně se účastní na nedobrovolném odběru orgánů vězňům

Konec praxe násilného odběru orgánů vězňům? Čína plánuje změny systému

YouTube: Krvavá sklizeň – odebírání orgánů v čínských vězeních

Číňané chtějí vědět pravdu o odběru orgánů popraveným vězňům

EU zavádí směrnice proti nezákonému obchodování s orgány a orgánové turistice

Transplantační chirurgové se zabývají nuceným získáváním orgánů v Číně (video)

Krádeže lidských orgánů politickým vězňům v Číně nenecháme zamést pod koberec