20121217 sy
Tana Durnbaughová a její přítel Steven Chen si užívají večera během vystoupení newyorského souboru Shen Yun Performing Arts v Městské opeře v Chicagu. (Epoch Times)

CHICAGO—Newyorský umělecký soubor Shen Yun Performing Arts, který má vystupovat na začátku dubna v Praze, na svém turné opět zavítal do Chicaga, kde v Městské opeře odehrál dvě představení. Loni v dubnu tu soubor beznadějně vyprodal sál, což jej přimělo se do Chicaga opět vrátit a výjimečně tu vystoupit ještě v době letní sezóny.

Shen Yun prezentuje tradiční čínskou kulturu v její původní podobě a skrze hudbu a tanec oživuje její pět tisíc let starý odkaz.

Na večerním vystoupení byli v publiku Steven Chen, inženýr pro automobilovou elektroniku, a jeho přítelkyně Tana Durnbaughová, bývalá pedagožka, nyní důchodkyně.

Steven Chen, který je původem Číňan, o představení prohlásil: „Díky němu jsem pochopil podstatu čínské tradice, kterou si soubor nese hluboko ve svých srdcích.“

„Už jsem o jejich představeních slýchal několik let a teď jsem konečně měl to potěšení jej vidět na vlastní oči. Řekl bych, že máme značné zpoždění, a tak, když jsme uviděli reklamu, řekli jsme si, že tento rok to nemůžeme propásnout.“

Jeho přítelkyni nejvíce zaujal příběh o tom, jak vznikl Opičí král. „Nikdy předtím jsem o něm neslyšela. Přitom je to zjevně legenda hluboce vrytá do vědomí Číňanů. Oba moji přátelé mi povídali, jak pro ně byla důležitá. Je to krásné,“ uvedla paní Tana Durnbaughová.

Opičí král je ústřední postavou klasického čínského románu Putování na západ. Zrozen z kamene disponuje kouzelnou mocí, která mu umožňuje volně putovat mezi nebem a zemí.

Steven Chen pocítil, že svým vystoupením soubor Shen Yun předává božské poselství z nebes.

Podle sdělení na internetových stránkách je posláním uměleckého souboru Shen Yun obnovit a oživit pravé, božsky inspirované kulturní dědictví Číny. Každým rokem toto umělecké těleso vytváří zcela nové představení.

small United Kingdom

Upoutávka pro připravované turné v roce 2013

Sledujte ve větším formátu

(30 sekund)

Divadlo: Shen Yun Performing Arts - Praha 2013

 

Pro více informací navštivte ShenYunPerformingArts.org.

Epoch Times je mediálním partnerem vystoupení souboru Shen Yun Performing Arts.

 

Čtěte také:

Majitelka orchestru a hudební odbornice okouzlena vystoupením sboru Shen Yun

Producent Jim Crill: Tohle je hluboký, nejčistší vrchol zábavy, nad tímhle už není nic, prostě nic

Divadlo: Shen Yun Performing Arts - Praha 2013

Vysloužilý profesor ze Stockholmu: Shen Yun přináší výjimečné, opravdové umění

Příběh tibetského tenoristy a člena souboru Shen Yun

Pátrání po dávné kultuře Číny

Rozdíl mezi tradiční a současnou kulturou Číny

Návrat ztracené čínské kultury