20130110 vezenkyne
Paní Pchan Čchi, bývalá vězeňkyně v táboře Ma-san-ťia v Číně. (NTD News)

Žena z amerického Oregonu našla v halloweenské dekoraci vzkaz - volání o pomoc. Pisatel vzkazu tvrdí, že se nachází v pracovním táboře Ma-san-ťia na severovýchodě Číny.

Tento pracovní tábor nechvalně proslul katastrofálními pracovními podmínkami a týráním zadržených. Mučení vězňů, především pak příznivců Falun Gongu, zmiňuje i autor „dopisu v láhvi“. Falun Gong je duchovní praxí, jejíž stoupenci jsou v Číně vládou krutě pronásledováni.

Paní Pchan Čchi je bývalou vězeňkyní v táboře Ma-san-ťia. Byla svědkem toho, jak byla jiná praktikující Falun Gongu násilně zdrogována antipsychotiky.

„Zírala na mě, ale vůbec mě nepoznávala. Zeptala jsem se jí, co se jí stalo. Vůbec se na mě nepodívala, jako by neměla duši. Vůbec nic nepoznávala. Štípla jsem ji a řekla jí: ‚Podívej se na mě! Víš, kdo jsem?‘“

Krátce po této příhodě začala být antipsychotika podávána i paní Pchan Čchi. „Když mě přivezli do nemocnice, doktor se mě zeptal, zda jsem už odvolala svou víru. Odpověděla jsem: ‚Praktikování Falun Gongu je dobré a já nejsem nemocná.‘ Odpověděl: ‚Pokud jsi neodvolala, stává se z tebe psychiatrický pacient.‘ Několik lidí mě pak připoutalo k posteli. Jeden z nich měl lžičku s nějakou kapslí. Chytil mi nos a lžičku s tou drogou mi vrazil do úst. Ta kapsle měla modrou barvu a na lžičce byl ještě nějaký černý prášek.“

Mučení páchané na praktikujících Falun Gongu je většinou zaměřeno na to, aby se vzdali své víry. Paní Pchan Čchi například popisuje, jak ji stráže nutili šlapat po fotografii pana Li Chung-č'iho, zakladatele Falun Gongu, kterého mnoho praktikujících nazývá „Učitel“.

Video poskytla Televize NTD

 

„Položili obraz učitele na zem. Zvedli mě a položili mě na něj. Stoupli si na mé ruce, nohy - prostě na celé mé tělo. Jakmile jsem se pokusila pohnout nějakou částí těla, hned na ni stoupli. Také mě mučili elektrickými obušky. Chtěli jen, abych se vzdala své víry.“

Protože paní Pchan Čchi odmítla s policií spolupracovat, bylo její zadržení prodlouženo. Nakonec ale byla ze zdravotních důvodů propuštěna na kauci, především díky neustálým přímluvám své rodiny. V důsledku mučení totiž přestala komunikovat se svým okolím.

Faluninfo.net je internetová stránka dokumentující pronásledování Falun Gongu.

Podle jejích údajů bylo více než 1 000 praktikujících mučeno v psychiatrických léčebnách, kde jim byly podávány neznámé drogy.

 

Související články:

Vězeňkyně odhaluje zvěrstva v pracovním táboře Masanjia

Bývalí političtí vězni dosvědčují tvrzení z moderního „vzkazu v láhvi“ (video)

Neobvyklá pošta v halloweenské dekoraci obsahovala volání o pomoc z čínského pracovního tábora

Tenká hranice mezi čínskými věznicemi a pracovními tábory

Dovoz z Číny se pro některé firmy stal noční můrou a z čínských dělníků jsou otroci Západu – říkají Hebnar a Fair Trade

Političní vězni v čínských pracovních lágrech musí vyrábět plyšová zvířátka na export

Stovky Číňanů brání příznivce Falun Gongu

Made in China a Made in P.R.C. je jedno a totéž, ale mnozí spotřebitelé to nevědí

Zabiti pro orgány: Tajné transplantační obchody čínského státu (video)