20130117-film-ctyrlistek-plakat

 

Žánr: Rodinný, komedie

Režie: Michal Žabka

Hudba: Ondřej Soukup

Hrají: Ivan Trojan, Tereza Bebarová, Bohdan Tůma, Ondřej Brzobohatý, Václav Postránecký, Vladimír Brabec, Jiří Lábus, Jan Přeučil, Petr Nárožný, Kryštof Hádek, Tomáš Juřička, Martin Písařík, Pavel Kříž, Vladimír Javorský, Martha Issová, Ota Jirák, Otakar Brousek st., Miroslav Táborský, Anna Remková, Gabriela Osvaldová, Lucie Bílá

 

Pamětníci možná ještě mají doma pár sešitů původního obrázkového seriálu, který byl před několika desítkami let oblíbeným komiksovým prohlížením a čtením pro děti.

Kreslený seriál o čtveřici zvířátek, která se stala nerozlučnými přáteli, letos oslavil již čtyřicet let od svého vzniku. Kreslená dobrodružství čtyř postaviček vytvořil pro děti výtvarník Jaroslav Němeček. Zatímco příběhy Fifinky, Myšpulína, Pindi a Bobíka pobavily několik generací dětí na papíře, nyní zvířátka přicházejí na filmovém plátně.

Do kin přichází ve vtipném představení, v němž tvůrci Josef a Hana Lamkovi slibují dějový spád a řadu humorných i gagových situací, zápletek a překvapení.

 

Zápletka

20130117-film-ctyrlistek2
Čtyřlístek ve službách krále. (CinemArt.cz)

Příběh Čtyřlístku se odehrává v pražské metropoli, kde ožívá Bruncvíkův lev na Karlově mostě, který přátele nejprve přepadne, ale pak je provází do podzemních chodeb pražského Hradu. Tam je čeká setkání se samotným císařem, Rudolfem II.

Císař Rudolf se ocitá zde v přítomnosti, protože podnikl cestu časem. Císař hledá v budoucnosti zázračný kámen mudrců, který mu má pomoci zachránit vlastní život a korunovační klenoty, o které usiluje proradný alchymista Kelly.

A protože podle předpovědi věhlasných císařských astrologů a věštců pouze Čtyřlístek může pro císaře získat kámen mudrců, a tím vše zachránit, mají přátelé co dělat. Čtyřlístek tak čeká nové dobrodružství.

Nebyl by to však Čtyřlístek, aby si neporadil ve všech situacích. Díky svému důvtipu a vynalézavosti překoná všechny nástrahy a dokonce obohatí samotného císaře o poznání, že přátelství a odvaha jsou cennější než zlato!

Premiéra: 31. ledna 2013; délka: 90 minut * ČSFD * WEB *

 

 

20130117-film-ctyrlistek3
Čtyřlístek ve službách krále. (CinemArt.cz)