Renomovanému čínskému obhájci lidských práv Kao Č'-šengovi byla udělena v zahraničí řada ocenění za jeho odvážnou advokacii.

Kniha čínského obhájce lidských práv Kao Č'-šenga vychází v ČR. (mbelza.sweb.cz)
Kniha čínského obhájce lidských práv Kao Č'-šenga vychází v ČR. (mbelza.sweb.cz)

Kao byl jediný kdo si dovolil jít se svými morálními připomínkami až na nejvyšší místa a oslovit i čínského premiéra a prezidenta. Odvážil se odhalovat odvrácenou stránku čínského právního systému, který podle jeho zjištění neřídí ústava ani zákonná nařízení, nýbrž příkazy z vrcholu komunistické strany a na nižších úrovních jej podle libovůle zneužívají další vládní úředníci ve svůj prospěch.

Kao za svůj otevřený boj a odhalení situace v Číně americkému kongresu zaplatil také jednou z nejtěžších zkoušek. Byl stranou zbaven právnické licence, umístěn do domácího vězení a neustále obtěžován. Poté byl unesen čínskou tajnou policií a mučen na neznámém místě. Jeho žena a děti uprchly ze země a pomocí OSN získali azyl v USA.

Jeho odvážná advokacie strhla ve světě vlnu podpory pro jeho případ. V několika jazycích se také podařilo vydat jeho knihu Za Čínu spravedlivější, v níž právník popisuje svoji nelehkou životní cestu a svůj boj jako právníka s největším komunistickým státem světa.

Kniha čínského obhájce lidských práv Kao Č'-šenga vychází v ČR

I když je Kao stále ve vězení, má pravděpodobně to nejhorší za sebou. Díky nezlomnému duchu přežil měsíce fyzického mučení a mezinárodní nátlak pomohl uvolnit tlak režimu na jeho případ. Dnes se můžeme alespoň my svobodně začíst do knihy, která popisuje jeho cestu za právem, spravedlností,  morálkou a humanitou uprostřed zvůle a absolutní moci vládního režimu, který se chová jako organizovaný zločin.

Jeho kniha je také důkazem toho, že ač má režim v rukou zemi čítající miliardu obyvatel, obří sumy peněz, armádu, policii a veškerá média, nedokáže odstranit a zničit spravedlivého člověka s čistými úmysly.

"Jednoho dne budou tato moje slova zveřejněna a ukáží pravou tvář dnešní Číny. Tak se ukáže v pravém světle nepředstavitelně zlá povaha „vládnoucí strany“ v Číně. Moje slova ale přirozeně vyvolají i nepříjemné, ba přímo zděšené či rozpačité pocity u globálních „dobrých přátel“ a „milých partnerů“ dnešní Komunistické strany Číny. Ovšem pokud vůbec ještě tito „dobří přátelé“ a „milí partneři“ v sobě ještě špetku svědomí a morálky mají." - čínský advokát Kao Č'-šeng.

Všechny články o případu právníka Kao Č'-šenga.

 

Čtěte dále:

Slovenský poslanec Ondrej Dostál osobně nabídl knihu Kao Č'-šenga čínskému velvyslanci, vyhodil ho z večírku

V senátu ČR se konal koncert za čínského právníka Kao Č´-šenga a praktikující Falun Gongu (video)

Uvězněný čínský právník Kao Č'-šeng získal další ocenění

Třináct zemí ohlásilo protesty proti zadržování advokáta Kao Č’-šenga

USA tlačí na čínské komunisty, aby propustili křesťanského právníka Kao Č'-šenga

Předseda Evropského parlamentu upozorňuje na případ mučení čínského právníka Kao Č'-šenga