Pro milovníky klasické hudby a zpěvu je agenturou Nachtigall Artists v ČR připravena řada skutečně exkluzivních koncertů těch nejuznávanějších hvězd světové operní scény.

 

20130211 peretyatko
20130206peretyatko
Olga Peretyatko ANNE-Christine. (POUJOULAT/AFP/Getty Images)

Olga Peretyatko

Mezi prvními přijede skutečný slavík, Olga Peretyatko, se svým sladkým hlasem a technicky dokonalými koloraturami. Ruskou sopranistku Olgu Peretyatko odborná kritika hodnotí jako „fenomén koloraturního zpěvu”, což potvrzují také nadšené ovace publika po každém z jejích vystoupení.

Olga pochází z Petrohradu, odkud v patnácti letech zahájila svoji hudební kariéru jako členka dětského sboru Mariinského divadla, v němž později působila jako sbormistryně. V pěveckém vzdělání pokračovala na Vysoké hudební škole Hannse Eislera v Berlíně. Na svém kontě má mnohé úspěchy a ceny na mezinárodních soutěžích včetně prestižní soutěže Operalia v Paříži, kde získala druhé místo.

K jejím nadcházejícím závazkům letos náleží hostování např. ve Vídeňské státní opeře (Rigoletto), Hamburské státní opeře (L´elisir d´amore a Ariadna na Naxu) a též na festivalu Mozartwochen v červenci 2013 v Salcburku.

Olga Peretyatko má za sebou spolupráci s dirigenty zvučných jmen, jakými jsou Daniel Barenboim, Lorin Maazel, Zubin Mehta, Renato Palumbo, Marc Minkowski a Alberto Zedda. Nahrává exkluzivně pro label Sony Classical.

Na koncert této pěvecké hvězdy se můžeme těšit 3. března 2013 v 19,30 (Ne) v Obecním domě na Náměstí Republiky, ve Smetanově síni.

 

 

20130211 arcangelo
D´Arcangelo - koncert bude 2. 4. 2013 v Rudolfinu. (Ticketpro)

Ildebrando D´Arcangelo

Skutečně charismatickým bas-barytonistou s nezaměnitelnou barvou hlasu je italský pěvec Ildebrando D´Arcangelo, který proslul zejména jako skvělý mozartovský pěvec, fascinující Don Giovanni, Figaro a Leporello.

Pro své vynikající jevištní umění je Ildebrando D’Arcangelo chválen jak kritiky, tak i publikem. Může být označen za jednoho z předních bas-barytonistů dnešní doby. V jeho repertoáru najdeme i řadu belcantových rolí z oper Belliniho, Donizettiho a Rossiniho nebo barokní hudbu Monteverdiho, Händelovu a Vivaldiho.

Ildebrando D'Arcangelo pochází z italského města Pescara. V současné době je již zavedenou hvězdou v La Scale, Vídeňské státní opeře, Divadle na Vídeňce, barcelonském Gran Teatre del Liceu, londýnské královské opeře, pařížské Opéra Bastille, v Metropolitní opeře, Lyrické opeře v Chicagu a na festivalech v Salcburku a Baden Badenu.

V předchozí sezoně vystoupil mimo jiné v Rossiniho operách Turek v Itálii (Covent Garden) a Popelka (Théâtre des Champs-Elysées), a v Bizetově Carmen (Covent Garden, Vídeňská státní opera, Bavorská opera), a dále na festivalech ve Figarově svatbě v Mnichově a v titulní roli v Donu Giovannim v Ženevě.

Od roku 2009 Ildebrando D’Arcangelo nahrává exkluzivně pro Deutsche Grammophon. Jeho první album s Händelovými áriemi pro bas vyšlo na podzim roku 2009 a kritikou bylo přijato velmi kladně. Jeho druhé album s Mozartovými áriemi vyšlo v dubnu 2011.

Pro znalce bude D´Arcangelo zcela jistě nezapomenutelnou lahůdkou. Jeho vystoupení 2. 4. 2013 v 19,30 (Út) v Rudolfinu, Dvořákova síň, na Palachově nám. bude nepochybně  bravurní.

 

Rolando Villazón - VERDI TOUR

20130206villazon
Rolando Villazón. (Miguel Villagran/Getty Images)

Rolando Villazón se vrací do Prahy. Po strhujícím koncertě vloni v dubnu, v unikátním programu sestaveném z málo známých písní italského belcanta, mu aplaudovala celá přeplněná Smetanova síň.

Letos nás umělec zavede do magického světa oper Giuseppa Verdiho. Mexický tenorista a operní mega-star se rozhodl vzdát poctu jednomu z největších operních skladatelů všech dob: Giuseppe Verdimu.

K letošnímu dvousetletému výročí tohoto italského génia podnikne Rolando Villazón veliké turné, na kterém zazní nejpopulárnější árie Verdiho oper. Za svůj doprovodný orchestr si tentokrát vybral Český národní symfonický orchestr a mimo Prahy spolu vystoupí i v Hamburku, Paříži, Frankfurtu, Ženevě, Aix-en-Provence, Berlíně, Vídni, Amsterdamu, Stuttgartu, Norimberku, Baden-Badenu, Toulous a v Barceloně.

Rolando Villazón je již světově proslulý tenorista a na jevištích předních operních domů podává fascinující výkony. Také v koncertních síních získal pevné postavení jako jeden z kritikou nejuznávanějších a publikem nejmilovanějších hvězd hudebního světa. Po jeho triumfálním návratu v roli Offenbachova Hoffmanna do londýnské Královské opery Covent Garden (listopad 2008) deník The Times napsal: „Je to prostě Villazón: je znovu zpět se svou pověstnou bujarostí, zvučným tenorem a fascinujícím hereckým uměním“.

Rodák z Mexico City, který od roku 2007 má i francouzské občanství, vstoupil na mezinárodní scénu po vítězství v soutěži Operalia Plácida Dominga roku 1999 a záhy se na ní prosadil.

Rolando Villazón studoval zpěv na Národní hudební konzervatoři v Mexiku City a dále se zdokonaloval v programech pro mladé umělce při operních domech v Pittsburghu a San Francisku. Je nositelem celé řady prestižních vyznamenání včetně francouzského titulu Rytíř Řádu umění a literatury.

Vystoupení Villazóna nás čeká ve státní svátek 8. 5. 2013 v 19,30 (St) v Obecním domě, Smetanova síň, Náměstí Republiky.

 

Vstupenky na všechna vystoupení lze zakoupit v síti Ticketportal