20130313 sy
Hraběnku Pillet-Willovou s Thomasem Matthewem oslovila duchovní stránka představení Shen Yun, které zhlédli v Barbican Centre v Londýně. (Chin Liang/The Epoch Times)

LONDÝN – Hraběnka Elizabeth Pillet-Willová a Thomas Matthew se přišli ve čtvrtek 7. března podívat na představení souboru Shen Yun v londýnském Barbican Centre. Byl to pro ně povznášející a duchovní zážitek. Londýn je druhou zastávkou na evropském turné uměleckého souboru Shen Yun Performing Arts New York Company.

Hraběnka, která léta působila v divadle a módním a návrhářském průmyslu, pracovala s francouzským divadelním režisérem Pierrem Jourdanem z Théâtre Impérial de Compiègne. „Kdyby tu dnes večer byl, byl by nadšen každičkým detailem představení,“ prohlásila šlechtična.

Podle internetových stránek Shen Yun tvoří podstatu tradiční čínské kultury hodnoty, jako laskavost, spravedlnost, poctivost a moudrost. Ty vycházejí z učení, kterými jsou buddhismus či taoismus. Po nástupu komunismu v Číně však byly tyto hodnoty téměř zničeny. Shen Yun se proto snaží tuto starobylou kulturu inspirovanou bohy přivézt zpět k životu.

Jak hraběnka, tak pan Matthew byli hluboce dojati duchovním nábojem celého představení. „Vidět v tomto údobí dekadence něco s tak silným duchovním poselstvím bylo vyloženě potěšení,“ podotkla hraběnka.

Také pan Matthew, který pracuje jako konzultant v komunikačním a právním odvětví, vyjádřil pocit, že jde o „něco, co pozvedá srdce“ a velmi se mu líbily i další prvky vystoupení. „Bylo to nanejvýš příjemné, krásné, znamenité! Účinkující byli bezkonkurenční. Umělci, ty barvy a to prolínání mezi nimi a filmem na obrazovce bylo to nejlepší, co jsem kdy viděl,“ poznamenal pan Matthew, který doprovázel hraběnku.

 

Shen Yun v Kongresovém centru Praha

2. 4. 2013 (19:30) ; 3. 4. 2013 (19:30)

 

 small United Kingdom

Epoch Times je mediálním partnerem představení Shen Yun. Epoch Times vychází ve 35 zemích v 17 jazycích.

 

Čtěte také:

Shen Yun změnil „my tančíme“ na „my jsme tanec“, tvrdí umělecký kritik

Pražský radní poskytl záštitu představení Shen Yun

Evropský parlament v Bruselu přivítal umělecký soubor Shen Yun

Evropské turné Shen Yun 2013 začíná!

Princezna z Kentu zažila 'úchvatný večer s Shen Yun'

Shen Yun je nesmírně krásný, říká Cate Blanchettová

Produkční designér Avatara: Shen Yun je naprosto překrásný

Milan Uhde na představení Shen Yun: Je to velké umění

Herec C-3PO ze Star Wars cítí sílu Shen Yun

Prezident značky klavírů Steinway and Sons se naladil na vlnu Shen Yun