Konferenciérka Jana Novotná a zástupce českých pořadatelů Petr Šváb s moderátory Lenny Trčkovou a Ondřejem Blahou v pořadu Dobré ráno. (screenshot/ ceskatelevize.cz)
Konferenciérka Jana Novotná a zástupce českých pořadatelů Petr Šváb s moderátory Lenny Trčkovou a Ondřejem Blahou v pořadu Dobré ráno. (screenshot/ ceskatelevize.cz)Konferenciérka Jana Novotná a zástupce českých pořadatelů Petr Šváb s moderátory Lenny Trčkovou a Ondřejem Blahou v pořadu Dobré ráno. (screenshot/ ceskatelevize.cz)

V programu Dobré ráno na České televizi vystoupili jako hosté konferenciérka Jana Novotná a zástupce českých pořadatelů Petr Šváb.

S moderátory Lenny Trčkovou a Ondřejem Blahou si společně povídali o souboru Shen Yun Performing Arts, který přijíždí začátkem dubna do Prahy, v rámci svého světového turné.

Soubor Shen Yun oživuje 5 000 let čínské civilizace prostřednictvím klasického čínského tance a hudby v jednom úžasném a nezapomenutelném představení.

Vystoupení rychle postupuje regiony, dynastiemi a legendami. Etnické a lidové tance zaplňují jeviště barvami a energií. Fantastické fyzické výkony, burácející válečné bubny a mistrní pěvci se objevují před animovanou velkoplošnou projekcí na pozadí, která diváky přenese do vzdálených končin. Shen Yun – to je ohromná produkce s téměř 100 umělci, 400 kostýmy a orchestrem, který jako jediný na světě permanentně obsahuje jak klasické západní, tak i čínské nástroje.

Soubor Shen Yun Performing Arts je nezisková společnost založená v roce 2006 v New Yorku s cílem oživit 5 000 let čínské kultury se všemi jejími duchovními a morálními hodnotami. Je první společností, která světu prezentuje klasický čínský tanec ve velkém měřítku. Jeho představení každý rok navštíví více než 100 měst. Vystoupení na předních světových scénách, jako například v Lincoln Center v New Yorku, jsou vyprodaná.

Po tisíce let čínští umělci kultivovali ctnost, protože věřili, že k tomu, aby jejich umění bylo hodno nebes, musí usilovat o vnitřní čistotu. Umělci Shen Yun dnes tuto vznešenou tradici následují. Výsledkem je představení dokonalé krásy, čistoty a dobroty. Je to představení, které pozvedá duši.

Umělci a návštěvníci divadla po celém světě označují Shen Yun jako „dechberoucí“, „okouzlující“, „zázračné“ a „inspirující“. Čeští diváci budou moci Shen Yun sledovat po dva večery 2. a 3. dubna 2013 v 19.30 v Kongresovém centru Praha.

Dobré ráno na ČT * PRNÍ ČÁST * DRUHÁ ČÁST * TŘETÍ ČÁST *

Shen Yun v Kongresovém centru Praha

2. 4. 2013 (19:30) ; 3. 4. 2013 (19:30)