Více než osm tisíc lidí, kteří se věnují čínské duchovní disciplíně Falun Gong, se zúčastnilo newyorské konference pro sdílení zkušeností pro rok 2013
20130521 mistr
Pan Li Chung-č', zakladatel Falun Gongu, hovoří na konferenci pro sdílení zkušeností o tom, co to znamená být tím, kdo se zabývá Falun Gongem, a jak se takový člověk může stále zlepšovat. (Dai Bing/Epoch Times)

 

Falun Gong (Fa-lun Kung nebo také Falun Dafa) je složen jak z fyzických cvičení, tak i z následování principů pravdivosti, soucitu a snášenlivosti a jejich uplatnění v běžném životě. Zakladatel této metody, pan Li Chung-č' (Li Hongzhi) hovořil na konferenci pro sdílení zkušeností pro rok 2013 v New Yorku ke svým posluchačům. Promluvil o tom, co to znamená být učedníkem jeho disciplíny a jak se člověk může zlepšit následováním jeho principů.

Zúčastnění přijeli z celého světa, včetně z Číny, kde je Falun Gong od roku 1999 tvrdě potlačován čínským režimem.

Jeden z posluchačů, osmačtyřicetiletý plukovník z Tchaj-wanu, pan Li Čen-siung, přijel letos také na konferenci a uvedl, že takové konference jsou pro něj velmi cenné, jelikož se na nich dozví, jak se druzí vypořádávali s trápeními následováním měřítek této praxe.

20130521 konference
Přeplněný stadion v New Yorku. Na konferenci pro sdílení zkušeností Falun Dafa 2013 bylo přítomno více než osm tisíc příznivců této duchovní disciplíny. (Dai Bing/Epoch Times)

 

Falun Gong učí, abychom se dívali na své nedostatky, když se setkáme s těžkostmi. Nabádá lidi také k tomu, aby upřednostňovali nejprve druhé před sebou. „Pravdivost, soucit a snášenlivost jsou velmi užitečné pro společnost," uvedl Li Čen-siung. „Když vidíte, jak se mnoho lidí řídí těmito principy, můžete cítit, že je to pro společnost dobré.“

Mnoho příznivců Falun Gongu má s tímto své vlastní zkušenosti; říkají, že jim praxe pomohla ve zlepšení v různých aspektech jejich života, jako je snížení stresu, navrácení zdraví a k harmoničtějšímu rodinnému životu.

Další z přítomných, Martin Czertok z Argentiny, uvedl, že od té doby, co provozuje metodu Falun Gong, může každým rokem více poznat smysl života: „Falun Gong je o tom stát se lepším člověkem,“ říká. „Všechno, co v životě děláte, je velmi důležité, poněvadž to má své následky. Proto je velmi důležité, aby lidé prozkoumali nejdřív svůj vnitřek a našli své nedostatky,“ uvedl.

Podle Czertoka má s tímto zkušenosti každý z přítomných. „Učení se ze zkušeností druhých, kteří procházejí stejnými situacemi jako vy, vám může pomoci odhalit to, na co byste třeba při jejich řešení sami ani nepřišli,“ dodává.

V odpolední části konference někteří přednášeli své zkušenosti, jak se následováním měřítek praxe vypořádávali s těžkostmi v běžném životě a jak jim tato trápení pomohla stát se lepšími lidmi.

Další z přítomných, šestaosmdesátiletá Janette Marks, uvedla, že ji příběhy druhých velmi inspirovaly.

„Tito lidé jsou tak nesobečtí,“ uzavírá paní Marks.


 small United Kingdom Přeložil: Michal Cabejšek

Čtěte také:

USA: Průvod v New Yorku představil duchovní praxi Falun Gong (Foto)

V New Yorku se konalo shromáždění za výstup z Čínské komunistické strany