20130628 alice1
Film Revival. (Bontonfilm)

Režie: Alice Nellis

Žánr: komedie

Scénář: Alice Nellis

Kamera: Matěj Cibulka

Hudba: Jan Ponocný

Hrají: Bolek Polívka, Miroslav Krobot, Karel Heřmánek, Marián Geišberg, Zuzana Bydžovská, Jenovéfa Boková, Lucie Žáčková, Vojtěch Dyk, Jana Hubinská

 

Milovníci rocku si u nového filmu Alice Nellis mohou nostalgicky zavzpomínat na staré dobré rockové časy 60. – 70. let minulého století.

 

Ve filmové komedii potkají diváci více než své oblíbené herce, kterými jsou Bolek Polívka, Miroslav Krobot, Karel Heřmánek a Marián Geišberg. Jde o příběh české skupiny, jež nesla poněkud parafrázovaný název „Smoke“, připomínající britskou skupinu Smokie, která hrála glam-rockovou hudbu. Název ji však připomíná jen recesně.

Česká skupina Smoke se počátkem sedmdesátých let za nevyjasněných okolností rozpadla. V komedii uvidíte kamarády, kteří se pokoušejí o velkolepý návrat na rockovou scénu. Každý z nich má své důvody oživit její hudbu a také si každý z nich stihl nastřádat své vlastní propady.

Vedle návratu na jeviště se zde zábavnou formou odvíjí životní příběhy všech členů skupiny, vedle nichž se přestaví další herecký doprovod, který zahrají Zuzana Bydžovská, Vojta Dyk, Jenovéfa Boková nebo Richard Genzer. Pohnutky přátel pro oživení kapely Smoke jsou různé - peníze, touha po ztracené slávě, touha pomoci kamarádovi - anebo se ještě jednou pořádně odvázat.

„Revival je komedie o rockenrolu a o jednom podvodu, který báječně vyšel tím, že se vůbec nepovedl,“ prozradila zatím režisérka Alice Nellis. V příběhu se možná podaří rozluštit dávné tajemství, proč se vlastně skupina rozpadla.

Režisérka Alice Nellis je jednou z mála českých filmařek, kteří jakmile natočí nový film, diváci jej dychtivě očekávají. Dosud svoje diváky nikdy nezklamala. Její nedávný snímek Perfect Days zhlédlo v českých kinech přes 250 000 lidí.

Repertoár kapely Smoke hraný ve filmu je původní, pro film písně složil Jan Ponocný alias Cirkus Ponorka, který si ve filmu zahrál i roli bubeníka.

Zveřejnění filmu je doprovázeno vydáním knihy a soundtracku.

 

 

Revival ve Varech

Zanedlouho bude mít film Revival světovou premiéru, která je očekávána na filmovém festivalu v Karlových Varech. Diváci jej mohou poprvé uvidět v hlavním festivalovém sále v hotelu Thermal v pátek 5. července od 19,00 hodin. Do kin přijde od 11. července.

„Světovou premiéru plánujeme pojmout ve stylu, který si film zaslouží,“ prozrazuje podle Totalfilmu.cz Martin Palán, ředitel distribuční společnosti Bontonfilm. Ta bude Revival distribuovat do kin. Podle Palána komedii Revival uvedou sami herci a tvůrci filmu. Na ty, kdo se zúčastní premiérového večírku, čeká možná i skutečné vystoupení kapely Smoke.

Přístupné od 12 let.

Premiéra 11. července 2013, délka 116 minut. 
20130628 alice3c
Film Revival. (Bontonfilm)