Další média navrhovaná na ocenění ve stejné kategorii byly The Washington Post, The Associated Press, The Boston Globe Magazine, Mother Jones, Centrum pro veřejnou integritu, Texas Tribune, a další

20130628 reporter
John Nania (vlevo), šéfredaktor Epoch Times New York, s oceněným reportérem Matthewem Robertsonem v Národním tiskovém klubu ve Washingtonu, D. C., 22. června. Robertson byl oceněn za vynikající výsledky v sérii reportáží pojednávajících o násilných odběrech orgánů v Číně živým politickým vězňům. (Genevieve Belmaker/Epoch Times)

 

WASHINGTON - Deník The Epoch Times byl 21. června oceněn v Národním tiskovém klubu ve Washingtonu, D. C za vynikající žurnalistiku. Stal se tak jednou z desítek oceněných předních amerických mediálních společností.

Společnost profesionálních novinářů každoročně uděluje vyznamenání Sigma Delta Chi Awards za vynikající práce v oblastech tisku, rozhlasu a žurnalistiky, fotografování, umění a médií, výzkumu a on-line zpravodajství.

Reportér Epoch Times Matt Robertson byl oceněn za práce pojednávající o násilných odběrech orgánů v Číně živým lidem, respektive politickým vězňům.

Série Robertsonových reportáží zahrnuje následující články. První nese název „Mohl čínský uprchlík, pravá ruka Po Si-laje, dohlížet na odběry orgánů?“ a pojednává o temných praktikách a postupech vysoce postavených čínských bezpečnostních úředníků. Další zní „Po zatčení Po Si-laje je náhle možné na čínském internetu vyhledávat klíčová slova ´odběr orgánů´“, která se zabývají děním na čínském internetu ohledně zapletení čínského vedení do zločinů nelegálních odběrů orgánů. Třetí z nich je „Čínský transplantační chirurg byl zapleten do nelegálního odběru orgánů“ a čtvrtý „Přátelské vztahy s oceněným čínským ministrem“ pojednává o tom, jak přední americká univerzita dala přednost vztahům s Čínou před lidskými právy.

Díky těmto zprávam se porota rozhodla udělit Robertsonovi ocenění v kategorii „Neutuchající odvaha“.

„Epoch Times přesvědčí ty, kteří si myslí, že na webu je jen nekvalitní žurnalistika,“ uvedla k ocenění porota a dodala, že na rozdíl od ostatních médií, které se o toto téma nazajímají, se Epoch Times nebojí tímto tématem zabývat do hloubky a zvládá to stejně dobře, jakoby by to dělali i jeho „větší bratři“.

Další média navrhovaná pro ocenění ve stejné kategorii byly The Washington Post, The Associated Press, The Boston Globe Magazine, Mother Jones, Centrum pro veřejnou integritu, Texas Tribune, a další.

„Robertsonovy články odhalily významné a nové informace o zločinech v Číně, zatímco západní instituce jsou do toho, ať už vědomě či nevědomky, také zapleteny,“ prohlásil moderátor při předávání ocenění.

 

Přeložil: Michal Cabejšek small United Kingdom

 

Čtěte také:

Soud s bývalým čínským funkcionářem Po Si-lajem odložen

Wang Li-ťün, Po Si-lajova pravá ruka, v průběhu tří let propustil pět tisíc policistů

Sydney: Protesty proti udělení čestného doktorátu čínskému transplantačnímu chirurgovi

Do ilegálního obchodu s orgány jsou zapojeny soudy i nemocnice, píše čínský časopis (video)