Staré rčení říká: Když se klaun směje, směje se celý svět. Když klaun pláče, pláče sám.

 

20130706 klauni
Herci Oldřich Kaiser a Jiří Lábus v nové komedii Klauni. (Falcon.cz)

Žánr: Hořká komedie

Režie: Viktor Tauš

Scénář: Petr Jarchovský 

Hrají: Oldřich Kaiser, Jiří Lábus, Didier Flamand, Kati Outinen a další

 

Režisér Viktor Tauš nám zanedlouho představí, jak to s klauny a jejich smíchem i pláčem opravdu je. Nedávno dokončil střih nového filmu s názvem Klauni, ke kterému napsal scénář Petr Jarchovský podle námětu Borise Hybnera.

V současnosti již můžete nahlédnout do prvních ukázek z finišovaného snímku, který vypráví o pozdním znovushledání klaunského tria a který spojí dohromady domácí komediální hvězdy - Oldřicha Kaisera a Jiřího Lábuse s evropskou hereckou elitou - francouzským hercem Didierem Flamandem, vítězkou canneského festivalu Kati Outinen a francouzskou komediální hvězdou Julií Ferrier. V dalších rolích poznáte Evu Jeníčkovou nebo Tatjanu Medveckou.

 

 

Příběh klaunů

Na počátku kariéry vytvořili Oskar, Max a Viktor klaunskou skupinu Busters. Hráli a hráli, ale pak stalo se cosi vážného a národem milovaní klauni se mezi sebou nedokázali ani vystát.

Jeden z nich, Oskar, se vrací po letech z emigrace, aby v Praze uzavřel svoji uměleckou kariéru. Tehdy je vzájemná konfrontace náhle nevyhnutelná. Dokonce i po třiceti letech tu visí stále stejná otázka: kdo se bude smát naposled?

Kromě dojímavého příběhu prostoupeného humornými situacemi přináší filmový snímek také velmi originální stylizaci hlavních představitelů.

Když Oldřichu Kaiserovi scénář předepisuje postupnou ztrátu vlasů, rozhodl se herec plně oddat hrané postavě a po tři měsíce tak fungoval s oholenou hlavou i obočím. Klaun, hraný Jiřím Lábusem, si svoje strasti plně vynahrazuje dobrým jídlem. Tučnější postava je neodmyslitelným charakterovým projevem jeho klauna. Jiří Lábus tak začínal každý natáčecí den dlouhým pobytem v maskérně.

Premiéra: 24. října 2013; * ČSFD * Falcon *