20131028-titan2a
Bohové se svým sklerotickým otcem Diem na sněmu, který se svolává jednou za 105 let. (S laskavým svolením Vladimíra Fišara)

 

Jihlava Kdo se v neděli večer prodral do Divadelního stanu pod DKO (Domem kultury a odborů) na hru o Souboji titánků, mohl mluvit o štěstí. Už skoro zavírali, protože Divadelní stan byl naplněn lidmi téměř do stropu. Opožděný začátek nikomu nevadil, snad protože Vosto5 má už takové renomé, že lidé zkrátka věří, že – zábava bude.

Po delším hřmění nastoupili bohové z Olympu v bílých tógách a začali řešit, co s lidstvem, které se ocitlo na pokraji totálního kolapsu. Lidstvo, které se morálně velmi zkazilo, ovládla závist, sobectví, lež a nenávist, - musí již být řešeno na samotném Olympu. K tomu sloužil sněm bohů, který se schází „jednou za 105 let“.

Sněmu bohů i hostině předsedal sám Zeus, který sem byl přivezen na kolečkách, snad aby jeho zpomalený „božský pohyb“ zůstal plynulý. Přestože herci – bohové mluvili velmi pomalu, pohybovali se zpomaleně, což bylo záměrem, diváci se smáli celou hodinu, co se tlačili ve stanu, a někteří smíchy plakali.

Nějaké to neslušné slovo padlo během Diova hřmění (nebo spíše zahřmělo); filmová hudba podtrhovala božská slova; blikající sluníčko, které v Diově ruce pištělo, že je Helios; plamínek se zápachem petroleje nevadil kuřákům, kteří mohli ve stanu nerušeně pokuřovat.

Krásný, ale sklerotický Zeus se neustále nesmírně rozčiloval, že mu říkají Die, když je Zeus, až nakonec zařval: Jaký Dia? Já můžu jíst cukr!!!

Nakonec vládce Olympu rozhodl, že na lidstvo pošle Titány, ovšem zapomněl heslo, kterým se Titáni odvolávají nazpět. A tak nezbylo bohům, kteří se marně snažili napravit lidstvo, než obléci zlatou zbroj a bojovat s Titány za záchranu zbytku lidské populace.

Opakované ovace přiměly herce ´Vostopětky´, oděné ve zlatou zbroj, několikrát se vrátit k pokloně divákům.

Po skončení hry se mohli usmátí diváci rozeběhnout po několika nočních kavárnách a pokračovat v uvolněné zábavě při vřeštící hudbě. Filmový festival dýchá jako jedna bytost. Bude pokračovat ještě dva dny.

20131028-titan3a
Bohové ve zlaté zbroji bojují proti Titánům, které poslali na nenapravitelné lidstvo. (S laskavým svolením Vladimíra Fišara)

 

Čtěte také:

MFDF pokračuje „Po.hlavě“