20131109-kircher-free-china
Q'Orianka Kilcher nazpívala úvodní píseň snímku Free China. (FreeChina.com)

Q'Orianka Kilcher, vlastním jménem QOrianka Waira Qoiana Kilcher, není pouze oceňovanou herečkou, ale také vynikající zpěvačkou, která se angažuje při ochraně lidských práv. Je rovněž ekologickou aktivistkou, působí jako nebojácná mladá síla.

Vzestupující hollywoodská hvězda odvážně a neúnavně používá svoje privilegium filmové celebrity, aby promlouvala za ty, kteří jsou poškozováni a mluvit nemohou. Vyjadřuje se k palčivým otázkám současného světa.

Když přišel na scénu filmových festivalů režisér Michael Perlman se svým snímkem Svobodná Čína: Odvaha věřit (Free China: The Courage to Believe), který natočil ve spolupráci s televizí New Tang Dynasty, začala čínská velvyslanectví nabádat pořadatele festivalu, aby film stáhli. Q'Orianka se do situace vložila a nabídla filmovým tvůrcům svoji pomoc.

Producent snímku Kean Wong a režisér Michael Perlman pro ni napsali text písně "The Courage to Believe" (Odvaha věřit). Hudbu k písni složil mladý skladatel Tony Chen, za což byl nominován na 2012 Hollywood Music in Media Awards v Hollywoodu v listopadu loňského roku. Q'Orianka ji bravurně zazpívala a zase jednou ukázala svoji odvahu, že se dokáže postavit i proti totalitnímu gigantu, jakým je Čína.

Snímek Free China již získal hlavní cenu ve své kategorii na 45. Mezinárodním houstonském filmovém festivalu Palm Beach International Film Festival, nejstarším festivalu nezávislého filmu na světě, kde také získal Zvláštní cenu poroty, hlavní ocenění na Free Speech Film Festival ve Filadelfii a hlavní ocenění na 2012 Awareness Film Festival v Západním Hollywoodu.

Free China Theme Song Music Video: "The Courage to Believe"

Hudba: Tony Chen

Zpěv: Q'Orianka Kilcher

Text: Kean Wong a Michael Perlman

TEXT PÍSNĚ

 

Q'Orianka Kilcher

20131109-kircher-free-china4
Q'Orianka Kilcher. (Q'Orianka Kilcher - Fcebook)

Narodila se v Německu v roce 1990. Její otec pochází z Peru, matka (Saskia Kilcher) z Aljašky. Už jako malá holka byla přitahována světem herectví a filmu. Na konkurzech však prý neměla kvůli indiánskému původu moc úspěchů; první malou roli získala ve filmu Grinch.

V roce 2005, ve svých patnácti letech, dostala svoji životní roli Pocahontas ve filmu Terrence Malicka Nový svět. Ve snímku si zahrála po boku hvězd, jako jsou Colin Farrell, Christian Bale nebo Christopher Plummer. Její výkon ohodnotily poroty několika oceněními, jako jsou Alma awards nebo National Board of Review.  

Ocenění

Její práce na podporu základních lidských práv, sociální a environmentální spravedlnosti, firemní odpovědnosti a práv domorodých obyvatel vedla k mnoha národním a mezinárodním nominacím, oceněním a vyznamenáním včetně Young Hollywood Award Green Award Gandhi a prestižnímu ocenění Brower Youth Award. Získala také uznání od mnoha domorodých vůdců a významných osobností, jakým je držitel Nobelovy ceny míru Rigobert Menchú, bolivijský prezident Evo Morales a domorodý vůdce Alberto Pizango a další.

Její práce a osobnost byla jednou z prvních inspirací Jamese Camerona při vytváření charakteru postavy "Naitiri " pro jeho úspěšný snímek "Avatar".

Humanitární činnost

Q'Orianka je zakladatelkou iniciativy Youth4Truth a ActionHeroNetwork; je také open source aktivistkou.

Často vystupuje na mezinárodních konferencích a panelech včetně panelu OSN o právech domorodých národů, Mezinárodním fóru o globalizaci, Amnesty International ve věcech ženských práv a dalších.

Ve svém volném čase se věnuje své vášni pro hudbu a doufá, že bude moci odehrát více živých vystoupení a nahrát CD se svojí autorskou hudbou.

Recenze filmu: Svobodná Čína: Odvaha věřit/ Free China: The Courage to Believe

 

Pokračování článku..